Tri veci, ktoré môže znamenať teaser na Game of Thrones od Xboxu

Game of Thrones

Microsoft dnes ráno na sociálnych sieťach zverejnil príspevky, ktoré úzko súvisia s Game of Thrones. Pretože tak Xbox učinil ako jediný z troch veľkých hráčov na poli konzol, začali sa právom objavovať rôzne špekulácie o tom, čo sa chystá.

V tejto chvíli s istotou vieme len, že sa niečo určite chystá. Na oficiálnych kanáloch Xbox na Facebooku a Twitteri sa objavila dvojica rôznych teaserov, ktoré ukazujú napríklad logo rodiny Targaryen alebo amulet Night Kinga. Teasery sprevádza slogan “Teraz sa začína Vaše čakanie”, čím nám dáva Microsoft jasne najavo, že pripravuje veľkú správu okolo Game of Thrones. Lenže o čo by mohlo ísť?

Nová hra?

Že by mohol Microsoft práve teraz, v čase končiaceho HBO seriálu teasovať hru, je celkom na mieste. Už skôr sa totiž objavila správa, že George R.R. Martin spolu s FromSoftware (Dark Souls, Sekiro) pripravuje novú hru. Vývoj však môže byť len v ranej fáze a navyše ani nie je jasné, či hra nejako súvisí s Fire & Ice univerzom, z ktorého pochádzajú aj Hry o tróny.

Ak by to však bola pravda, potom by teaser mohol naznačovať, že si Microsoft opäť kúpil marketingové práva na soulsborne hru, i keď v prípade Sekira to dopadlo všelijako. Tam totiž došlo ku komplikáciám s (ne)dostupnosťou zberateľskej edície hry pre Xbox One, zatiaľ čo verzia pre PS4 bola zohnateľná bez problémov. Omnoho menej pravdepodobne znie fakt, že by mohlo ísť o exkluzivitu. Pri tom, koľko peňazí Microsoft investuje teraz do hier, to síce je možné, no uplynulé roky nás presviedčali skôr o opaku.

Limitovaná konzola?

Niekto by povedal, že Microsoft by mohol viac peňazí tlačiť do vývoja first-party hier, než do vývoja exkluzívnych konzol, ktoré rozdáva v rámci súťaží v USA. Francúzsky Xbox už jeden GOT Xbox priniesol a tak by nás ohlásenie ďalšej exkluzívnej limitky neprekvapilo. I keď, ruku na srdce, marketing sa zdá byť v tomto prípade príliš silný na to, aby šlo len o upútavku na súťaž.

Ďalšou možnosťou je, že Microsoft spustí v USA a ďalších regiónoch, kde Microsoft Store ponúka po boku hier aj filmy a seriály, balíček konzoly s kompletnou ságou Game of Thrones na stiahnutie. Spoločnosť konieckoncov minulý mesiac spustila súťaž o Xbox One X s motívom Shazam!a pri premiére superhrdinskej komédie DC.

Vylepšená spätná kompatibilita

Posledná možnosť, ktorá tiež nie je odveci, je príchod Game of Thrones hry z Xboxu 360 na Xbox One v rámci spätnej kompatibility. Ešte predtým, než práva na značku získalo Telltale Games, vyvinulo štúdio Cyanide vlastnú Game of Thrones RPG hru pre Xbox 360, PS3 a PC. O vydanie v roku 2012 sa postarali vydavatelia Atlus v USA a Focus Home Interactive v Európe, pričom jednotlivé postavy v hre boli stvárnené seriálovými hercami.

Nanešťastie, hra inšpirovaná prvou sezónou seriálu získala len decentné hodnotenia od kritikov a na Metacritic si udržuje priemerný rating 52% od kritikov a 51% od hráčov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    To by bylo fajn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *