HP predstavilo novinky, vrátane podložky a myši s Qi podporou

HP Omen

HP predstavilo v uplynulých dňoch niekoľko zaujímavých noviniek. Väčšinu tvoria herné notebooky série Omen, xboxerov však zaujme aj sada produktov HP Omen Photon a HP Omen Outpost.

Jedná sa vlastne o plne bezdrôtovú sadu myši a podložky na myš. Oba produkty totiž okrem Bluetooth konektivity majú aj podporu bezdrôtového nabíjania prostredníctvom Qi, teda rovnakej technológie, ktorou si nabijete napríklad mobil. Myš, pri ktorej inak HP garantuje 50-hodinovú výdrž na jedno nabitie, sa dá nabíjať priamo na podložke, ktorú môžete využiť potenciálne aj na nabíjanie iných vecí, napr. telefónu.

HP zároveň reaguje na obavy profesionálnych hráčov, ktorí nedajú dopustiť na káblové pripojenie pre nižšiu odozvu: myš využíva optický senzor z e-sports triedy produktov a má 0,2ms odozvu pri každom zo svojich tlačidiel. Myš ponúka celkovo 11 upraviteľných tlačidiel, tiež sa na nej dá upraviť RGB podsvietenie a v balení má aj sadu magnetických odpočívadiel pre prsty. Myš HP Omen Photon sa má začať predávať za 130 dolárov od 15. júla/července.

  • ODPOR

Podložka pod myš, HP Omen Outpost, zas ponúka obmedzenejšie možnosti customizácie. Má RGB LED-ku na boku, ktorej svetlo sa dá upraviť cez Omen Command Center na PC. V predaji bude taktiež 15. júla/července, za cenu 100 dolárov. Vďaka podpore klávesnice a myši na Xbox One vo vybraných hrách je tiež možné oba produkty využívať aj na Xboxe.

PC Novinky:

Spoločnosť tiež predstavila svoju jarnú kolekciu herných notebookov pozostávajúcich z modelov HP Omen 15, HP Omen 17 a HP Omen X 2S. Omen 15 bude tenší a jeho hrúbka sa ustáli len na 20mm. Oba modely tiež majú vylepšený systém chladenia, čo je na čase, zvlášť keď novinky ponúkajú procesory Intel 9. generácie vrátane Intel Core i9 série H a grafický čip Nvidia GeForce RTX 2080 s Max-Q dizajnom a podporujú až 3TB úložiska v prípade Omen 17. Na výber tiež bude z rôznych displejov. Na výber budú 4K 60Hz displej alebo 1080p displej so 60, 144 alebo 240Hz. Samozrejmosťou je podpora G-Sync pri vyšších modeloch. Rovnako je samozrejmosťou RGB podsvietená klávesnica so štyrmi upraviteľnými zónami. Počítače sa začnú predávať už budúci mesiac od 1 050 dolárov.

Budgetová séria HP Pavilion Gaming stelesnená 15″ a 17″ modelmi sa dočká vylepšenia chladenia, inak ponúkne hardvérovú výbavu s procesormi Intel 9. generácie (Core i5 a i7), grafické čipy GeForce siahajúce až po nedávno predstavený model 1660Ti s Max-Q dizajnom a na výber bude zo 4K 60Hz alebo 1080p 144Hz. Ceny začínajú na 800 dolároch a začnú sa predávať ešte tento mesiac.

Najzaujímavejším oznámením je však HP Omen X 2S. Ten, skoro ako MacBook Pro, ponúka dva displeje, ibaže tu to nebude len dotyková lišta ale hotový 6″ Full HD displej položený nad klávesnicou. Tento displej má byť určený predovšetkým na multitasking, ale podporovať bude aj herné funkcie – napríklad zobrazovanie mapy. Okrem toho má 15″ displej, kde bude na výber zo 4K 60Hz a 1080p 144Hz alebo 240Hz s G-Sync. Ďalej v počítači nájdeme Intel 9. generácie vrátane Core i9, GeForce GTX 2080 s 8GB VRAM, do 32GB RAM a 2TB SSD. Ceny tohto zariadenia budú začínať na 2100 dolároch a začne sa predávať koncom mája/května.

via WindowsCentral (#2) (#3)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *