Phantasy Star Online 2 vychádza na západe, cez Xbox One

Ešte v časoch prvého Xboxu si mohli hráči na západe vychutnať jednu z najvplyvnejších MMO RPG tej doby: Phantasy Star Online.

Titul sa zároveň zaradil medzi tie, ktoré definovali Xbox ako internetovú konzolu v dobe, kedy väčšine domácností vládla skoro čisto offlinová PlayStation 2. Hra sa dočkala veľkého pokračovania Phantasy Star Online 2 až v roku 2012 a aj to len čisto v Japonsku pre PC (2012) a neskôr vyšla na PS Vita, PS4 a Nintendo Switch. V noci sa ale všetko zmenilo: PSO2 totiž prichádza na západ a presne v duchu pôvodnej hry, exkluzívne na Xbox na jar 2020.

Phil Spencer odhalil, že hra nielen, že vyjde ako free-2-play, ale zároveň diskusie o jej vydaní na západe siahajú až do roku 2017. To môže byť ukážkou, že na dobré veci sa čaká dlho, ale má to svoje dôvody, ktoré častokrát nesúvisia len s Microsoftom a jeho plánmi. V Phantasy Star Online 2 sa hráči stanú členmi výskumnej expedície známej ako Arks, ktorá spadá pod flotilu medziplanetárnych lodí, aby objavovala množstvo rôznych planét. Návštevy miest za účelom plnenia misií sa vždy vyvinú v čerstvé a prekvapivé dobrodružstvo, ktorému nechýbajú procedurálne generované mapy, nečakané eventy alebo Multiplayer Party oblasť pre 12 hráčov.

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár