Microsoft chcel údajne priniesť Halo na PS4

Halo The Master Chief Collection

Microsoft nemá problém s vydaním niektorých hier na ostatné platformy. Príkladom toho je napríklad Minecraft, ktorý je aj po odkúpení naďalej dostupný na konzoly od Sony. Iným príkladom sú hry od štúdií, ktoré Microsoft odkúpil, no nijak nerušil predošlé multiplatformové dohody.

Prekvapením je však, že Microsoft vraj jeden čas zvažoval vydanie Halo: The Master Chief Collection na PS4. Tvrdí to bývalý žurnalista IGN Colin Moriarty v podcaste Sacred Symbols: A PlayStation Podcast (V preklade: Posvätné symboly). Pravdivosť tohto leaku samozrejme nemôžeme potvrdiť a ak by na tom aj niečo bolo pravdy, dostupnosť Halo na konzolách od Sony je prinajmenšom otázna.

Microsoft sám sa totiž vyjadril, že exkluzivity pokladá ďalej za dôležitú súčasť svojho ekosystému. Na druhú stranu, Xbox sa začal v posledných rokoch uberať viac smerom k službe a upustil od „vlády jednej konzoly“. Spoločnosť tak napríklad rozširuje Xbox Live na telefóny či na Nintendo Switch, kde ho okrem Minecraftu má dostať v blízkej budúcnosti Cuphead. Rovnako tak Microsoft vydáva všetky Xbox hry zároveň na PC. Spočiatku boli hry exkluzívne pre Microsoft Store, tento rok sa však hry dostanú aj na Steam s podporou cross-playu.

Technicky, jedným zo spôsobov, ako môže Microsoft sprístupniť svoje hry aj na PlayStation, je pomocou služby xCloud. Znamená to ale, že hráči by si museli službu predplatiť, pričom hry využívajú Xbox Live. Šanca, že by to Sony bolo ochotné akceptovať, sa zdá byť v tejto chvíli minimálna. V neposlednom rade však platí, že sa konzoly predávajú pod cenu a sú dlhodobo stratovou položkou a hnacím mechanizmom zisku je práve predaj hier a poskytovanie služieb ako sú Game Pass, Gold a xCloud.

via ComicBook.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *