Microsoft otvoril štúdio na vývoj Age of Empires, zatvoril Mixed Reality Studio

Age of Empires II HD Edition

Microsoft po uplynulé roky rozširoval rady Xbox Game Studios a odkúpil niekoľko štúdií. K tomu založil vlastné, medzi nimi jedno zamerané na Age of Empires.

Toto nové štúdio bez konkrétneho mena (Microsoft ho označuje len ako Age of Empires) povedie Shannon Loftis. Tá mala doposiaľ na starosti divíziu Global Publishing, ktorá sa zaoberala third-party exkluzivitami ako Quantum Break a dávnejšie tiež State of Decay alebo Forza Horizon. V minulosti tiež potichu pripravovala port legendárnej Xboxovej klasiky Phantom Dust.

Štúdio bude mať na starosti, spolu s fanúšikovskou komunitou Forgotten Empires, na starosti vývoj remastrov AoE vrátane čerstvo ukázaného Age of Empires II: Definitive Edition. Jedná sa pritom už o druhý remaster legendárnej RTS-ky, pričom prvý remaster s názvom HD Edition vyšiel na Steam ešte v roku 2013.

Definitive Edition však ponúkne všetky doposiaľ vydané datadisky, úplne novú expanziu The Last Khans, podporu 4K rozlíšenia a remastrovaný soundtrack. Nová expanzia prinesie tri nové kampane, štyri nové civilizácie. Spolu s predošlým obsahom hra ponúkne 35 civilizácií a viac ako 200 hodín singleplayerového obsahu. A ako bonus, majitelia HD edície na Steame si ju môžu kúpiť s 5€ zľavou. Cena remastru bola stanovená na 20€.

Ale tak, ako Microsoft otvoril nové štúdio, tak zároveň jedno zatvoril. Spoločnosť v čase E3 oznámila, že zatvára Mixed Reality Studio v Berlíne. Toto štúdio malo na starosti vývoj titulov pre zmiešanú, resp. virtuálnu realitu s Windows 10. Správu potvrdil šéf štúdia Dirk Songuer. Jedná sa podľa neho o rozumný obchodný a strategický krok zo strany Microsoftu. Štúdio malo 10 zamestnancov.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    skor sklamanie. všetci chceli vidieť aoe4 a podporu na xboxone/scarlett a prakticky je tam len nejaký remaster aoe2.

    • Jaromír Miko píše:

      To je fakt, na AoE4 som sa tešil. Snáď ho ukážu ešte niekedy tento rok. Na druhú stranu, AoE 2 je moja srdcovka takže ma potešilo aj to, zvlášť keď bude v Game Passe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *