Alan Wake odteraz vydáva Remedy, teasuje verziu pre PlayStation

Alan Wake

Jeden z krokov, ktorý Microsoftu budú asi všetci vyčítať do konca čias, je, ako sa zachoval k značke Alan Wake.

Psychologický triller od fínskeho štúdia Remedy si aj napriek komerčnému neúspechu získal kult fanúšikov, ktorí si hru užili na Xboxe 360 a neskôr aj na PC. Bola to však len exkluzivita pre tieto dve platformy, pretože práva na značku vlastnil Microsoft. A keď Remedy začalo tlačiť pokračovanie, Microsoft pretlačil novú značku: Quantum Break.

Čo bude s Alanom ďalej? Zatiaľ čo Remedy už skôr potvrdilo práce na seriáli, práva na vydávanie hier stále patrili Microsoftu. Až doteraz. Remedy totiž odkúpilo práva od Microsoftu a so značkou si tak môže robiť, čo chce. Znamená to, že štúdio môže začať pracovať na Alan Wake 2, môže vydať remaster pôvodnej hry, a Alan sa môže dostať aj na PlayStation. Naznačilo to dokonca samotné štúdio:

Jediná vec, ktorú chceme upresniť, je, že keď už vydavateľské práva patria Remedy, tak môžeme priniesť Alan Wake na rôzne platformy, ak sa tak rozhodneme. Teraz nemáme ale nič, čo by sme oznámili. Plne sa sústredime na vydanie Control 27. augusta/srpna.

Hovorca Remedy pre Eurogamer

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *