S týmito službami využijete Xbox One aj na filmy a seriály

Peaky Blinders

Xbox One bol od samého počiatku prezentovaný ako multimediálne domáce centrum a aj keď sa odvtedy kopa vecí zmenila, multimediálny aspekt ostal ako-tak zachovaný.

Hlasové ovládanie Kinectom je už síce pasé, ale Xbox ešte stále môžete využiť na sledovanie filmov a seriálov s pomocou mnohých praktických aplikácií. Niektoré zadarmo, iné vyžadujú predplatné.

Netflix

Priam prvou vecou, ktorá človeku zíde na um v súvislosti so sledovaním filmov a seriálov, je Netflix. Obľúbená streamovacia služba pred pár rokmi zamierila aj na Slovensko, vďaka čomu sme si mohli konečne vychutnať stovky seriálov vrátane Breaking Bad, Stranger Things či Lucifera. O filmoch ani nehovorím. Chcete si pozrieť Krstného otca? Check. Máte chuť na Vesmírnu odyseu? Aj tá sa z času na čas objaví. Alebo máte chuť na nejaký ten skvelý standup? Aj tie tu nájdete.

Áno, pravdou je, že Netflix, podobne ako Xbox Game Pass, obmieňa obsah a zatiaľ čo niektoré veci sa objavujú v ponuke len na pár týždňov či mesiacov, iné sú dostupné trvalo. Zásadnou novinkou je, že Netflix pred pár týždňami zareagoval na petíciu a postupne začal sprístupňovať české titulky všade, kde sú dostupné – aj napríklad v druhej sezóne Punishera.

Čo sa predplatného týka, Netflix v súčasnosti ponúka tri členstvá. Základné za 7,99€ mesačne umožní sledovať v jeden moment na 1 obrazovke v štandardnom rozlíšení. Štandardné rozlíšenie umožňuje sledovať naraz na 2 obrazovkách v HD kvalite za 9,99€ mesačne. Napokon, Prémiové členstvo umožňuje sledovať obsah na štyroch obrazovkách naraz a to až v Ultra HD kvalite. Toto členstvo stojí 11,99€ mesačne.

Napokon, ešte jedna užitočná info pre aktuálnych predplatiteľov: Ak už máte aktívne lacnejšie členstvo a prejdete na 4K televízor, služba vám ponúkne možnosť upgradu s tým, že vyššiu cenu budete platiť až od nasledovného obdobia.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video je ďalšou predplatnou službou, ktorá obsahuje exkluzívny aj bežný obsah. Napríklad si tu môžete vychutnať Pulp Fiction či Sám Doma, ale aj seriál Americkí Bohovia alebo automobilovú reláciu The Grand Tour v hlavných rolách s Clarksonom, Hammondom a Mayom. Alias „tí traja z Top Gearu“. Snáď nás právnici BBC za túto spojitosť nezažalujú ?.

Amazon Prime Video je žiaľ dostupné len v angličtine, takže nemusí byť vhodná pre každého. Noví zákazníci majú teraz možnosť si ju aktivovať len za 2,99€ mesačne po dobu prvých 6 mesiacov. Ostatná cena je 5,99€ mesačne.

OneDrive

Skúsených počítačových užívateľov zaujme možnosť využiť first-party riešenie – službu OneDrive – ako súkromné úložisko na zálohovanie svojich poctivo zaobstaraných filmov alebo seriálov, ako napríklad DVD kolekcie Mr. Bean. Prístup k službe máte ako užívateľ Xbox One alebo Windows 10 automatický, keďže je priamo napojená na váš Microsoft účet. Pre všetkých je k dispozícii 25GB miesta zadarmo, ale predplatitelia Office 365 majú po ruke až 1TB priestoru. Ten sa dá zohnať napríklad za 69€ na rok pre jedného užívateľa, alebo na 99€ pre piatich.

OneDrive
OneDrive
Price: Free

VLC

Inou ikonickou aplikáciou je „oranžový kužel“. Ten už nie je dostupný iba na počítače a na mobily, ale aj na Xbox One. Samozrejmosťou je aj podpora titulkov, známeho formátu .MKV a tiež možnosť stremovania obsahu z počítača či sieťového disku cez lokálnu sieť. Prakticky jediné, čo VLC nepodporuje, je disková mechanika, ale to len preto, že to Xbox neumožňuje. Apka je dostupná v Xbox Store celkom zadarmo a nevyžaduje žiadne predplatné. Obsah si však musíte získať sami.

VLC UWP
VLC UWP
Developer: VideoLAN
Price: Free

O2 TV

Bonusom je podpora O2 TV pre českých užívateľov. Tí môžu vďaka aplikácii sledovať živé vysielanie a bohatú filmotéku obľúbeného operátora priamo cez Xbox One. Služba garantuje prístup k viac ako 700 filmom s možnosťou zápožičky na 48 hodín, DVR a živé vysielanie + televízny program pre viac ako 120 kanálov vrátane najsledovanejších staníc z ČR a SR.

Archív je možné sledovať spätne až po dobu 7 dní od vysielania. Televízny program umožňuje vidieť, čo pripravujú jednotlivé televízie počas najbližších 7 dní a rovnako je možné si u jednotlivých relácií nastaviť pripomienku.

O2 TV
O2 TV
Price: Free+
O2 TV

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Felix píše:

    HBO GO. Aplikaci XBOX má, ale je tam regionální zámek. Přitom kamarád ji prý na PS4 má. Tak to nechápu. Psal jsem na HBO a psali mi pindy o nedořešených smlouvách. Máme doma Netflix a HBO GO bych si připlatil taky, ale takto maj smůlu.

Pridaj komentár