Windows 11 vyjde 5. októbra, Microsoft ho prezentuje ako najlepší OS na hranie

Windows 11 Xbox Game Pass

Iba niekoľko týždňov po úvodnom predstavení Microsoft oznámil, že operačný systém Windows 11 vychádza budúci mesiac. Áno, najnovšia verzia OS vychádza už 5. októbra/října, a Microsoft ju prezentuje ako najlepšiu na hranie hier doposiaľ.

Už v ten deň bude OS dostupný ako bezplatný upgrade pre kompatibilné PC, na ktorých už dnes beží Windows 10. Navyše, od toho dňa sa už na trh dostanú prvé zariadenia s predinštalovaným systémom. Samotný systém je navyše podľa slov spoločnosti najlepší na hranie hier.

Hlavnou hviezdou platformy bude Xbox Game Pass. Toto predplatné umožní hráčom hrať viac ako 100 hier z dielne menších aj väčších vývojárov, tituly z dielne Xbox Game Studios a Bethesdy v deň vydania, a takisto aj niekoľko desiatok hier z ponuky EA Play. Operačný systém bude obsahovať novú aplikáciu Xbox, ktorá je už teraz dostupná pre Windows 10 v beta verzii, a umožní hrať hry buď lokálne (po inštalácii) alebo cez Cloud. Zahŕňať to bude aj hry ako Halo Infinite, Age of Empires IV, či čerstvo vydané Psychonauts 2.

Okrem toho však systém prináša podporu viacerých funkcií konzol Xbox Series X|S na PC. Zahŕňa to funkciu Auto HDR, ktorá pri HDR monitoroch automaticky konvertuje štandardný 8-bitový obraz na 10-bitový a to aj pri hrách, ktoré nepodporujú vysoký rozsah farieb. Ďalšou novinkou je funkcia DirectStorage, ktorá je súčasťou sady DirectX 12 Ultimate. Jedná sa o funkciu, ktorá umožňuje hrám čítať obsah priamo z SSD bez nutnosti prehnať ho najprv RAM-kou. Hranie na PC s podporovaným hardvérom tak bude ešte rýchlejšie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *