RECENZIA Life is Strange True Colors

Life is Strange True Colors Recenzia

Moc emócií…

Nový diel z univerza Life is Strange je opäť skvelo spracovaný a je minimálne tak pútavý ako jeho predchodcovia. Príbeh sleduje hlavnú protagonistku Alexu Chen, mladú ázijsko-americkú ženu, ktorá sa po ôsmich rokoch v detskom domove v Oregone stretne so svojim bratom Gabe-om v útulnom stredozápadnom meste Haven Springs v Colorade.

Bohužiaľ viac Vám nemôžem prezradiť, to by som Vás ochudobnil o pôžitok z príbehu. Takmer všetky kapitoly príbehu  sa odohrávajú iba v jednej časti mesta, konkrétne na jednej ulici na ktorej sa nachádza bar a 3 obchody. Tieto podniky vlastnia postavy, ktoré sú veľmi podstatné pre príbeh.

Takže neočakávajte sľúbený voľný svet, mám pocit, že to dosť odflákali, keď sa celá hra odohráva na jednej ulici. Dovolím si povedať, že je to diel, ktorý má úplne tú najmenšiu diverzitu prostredia. Tento fakt naozaj negatívne zasiahol do môjho ponímania príbehu a myslím si že to bude vadiť majorite fanúšikov, aj keď samotný scenár je skvelý.

Nové magické schopnosti…

Na rozdiel od protagonistov z minulých dielov, Alexa nevie ani vrátiť čas ani používať telekinézu. Vie sa vcítiť do emócií druhých, vyčítať z nich ich názory a myšlienky a takisto vie absorbovať akékoľvek emócie ktoré ovplyvňujú danú osobu.

Life is Strange True Colors

Spomedzi všetkých týchto schopnosti musím povedať, že Max ich mala najviac cool. Alexa ale nie Max, majú však jedno spoločné a to že ich psychologický profil je veľmi podobný. Obe dievčatá sú neisté samé sebou, nesebavedomé, ale postupom času ako ich príbehy pokračujú, sa takpovediac dostavajú do svetla.

Alexa svoje schopnosti získala počas svojho života. Už od svojich 11 rokov je odkázaná sama na seba. Viete si predstaviť asi, aké hrozné to muselo byť pre ňu. V tomto zariadení sa neustále musela biť s inými rovesníkmi, bola označovaná za problémovú a žiadna náhradná rodina za celé toto obdobie ju neprijala.

Veľke množstvo rozhodnuti…

Počas piatich kapitol sa stretnete s naozaj veľkým množstvom rozhodnutí, nie všetky sú však dôležité a niektoré dokonca ani nemajú vplyv na koniec príbehu. Myslím, že to prehnali a keby obmedzili tieto rozhodnutia na množstvo, ktoré bolo v minulých dieloch, tak by to bolo akurát. Zdá sa, že tvorcom akoby došli nápady, pripadne sa veľmi ponáhľali pri tvorbe hry. To je tiež vidieť pri množstve lokalít v hre.

Ako som už spomínal, dokopy sa v hre nachádzajú 2 až 3 rôzne lokácie, čo je žalostne málo. Hre nechýba skvelý scenár, dialógy medzi postavami ani zberateľské myšlienky, za ktoré viete nazbierať veľké množstvo achievementov pomerne rýchlo.

Life is Strange True Colors

Herná doba…

Taktiež je dôležité spomenúť hernú dobu nového Life is Strange. Pokiaľ sa rozhodnete nazbierať 1000(G), tak Vám to zaberie smutných 12 až 14 hodín herného času. Oproti prvému dielu je to o takmer 5 hodín herného času menej. Aj tento fakt ma usvedčuje v tom, že nová Life is Strange hra bola zbytočne skoro vydaná. Je to, akoby dakto v Square Enix nariadil vydať hru čo najrýchlejšie. Za 50 eur teda dostanete o dosť menšiu porciu zábavy. Na vašom mieste by som počkal kým sa hra dostane do výpredaja a zakúpil za spravodlivých 30eur. To je adekvátna cena za obsah, ktorý dostanete.

Veľký posun vo vizuále…

Novinka má podporu Xbox Series X|S, vysoké rozlíšenie, no chýba tu 60fps a hra beží iba na 30 snímkach za sekundu. Nikto nemá vysvetlenie, prečo tomu tak je. Hra podľa nás nemôže využiť maximálnu výpočtovú silu nových Xboxov, skôr to vyzerá že sa ponáhľali a takto to dopadlo. Hra má lepšie modely postav, geometria objektov a budov je takisto na vysokej úrovni, textúry vyzerajú 4K, toto si ale nemáme ako overiť. Life is Strange: True Colors nie je najkrajšia hra na svete, ale rozhodne poteší oko aj dušu.

Life is Strange True Colors

Resumé

Life is Strange True Colors je skvelo spracovaná príbehovka s brilantným scenárom a zápletkou, ale nie už tak zaujímavým prostredím. Chýba tu diverzita prostredia, nehovoriac o kratšej hernej dobe, ktorá neprekročí 14 hodín. Taktiež máme podozrenie, že hra bola vydaná predčasne a tak sme sa museli stretnúť s rôznymi problémami, ktoré sme spomenuli tu v recenzii. Čo sa týka ceny daného produktu, tak tá je 49,99€. Odporúčame počkať, kým sa tento titul bude dať zakúpiť v zľave za spravodlivých 30 eur, ktorých podľa nás mal tento titul stáť už teraz pri vydaní vzhľadom k množstvu obsahu, ktorý ponuka.

Hra ako taká je ale skvelým prírastkom do tohto univerza, avšak by ju bolo treba doladiť a veríme, že ďalší diel sa už nebude odohrávať na jednej ulici veľkého mesta, ktoré sme nemali možnosť skoro vôbec preskúmať. Je to naozaj veľká škoda.

Life is Strange: True Colors

Celkový verdikt

7.3/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Bigajz

People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *