Microsoft ohlásilo free-2-play Halo Online

Halo Online

Viem, že táto novinka príliš nesúvisí s Xbox One, ale keď už sa jedná o Halo, prečo o tom nenapísať. Microsoft práve oznámil free-2-play akciu Halo: Online pre PC, čím sa mohli splniť tajné túžby mnohých PC-čkarov. Momentálne je hra dostupná len v Rusku, kde je jednak vyvíjaná štúdiom Saber Interactive a jednak tu bude testovaná. Jej úspech v najväčšej krajine sveta potom určí, či si ju niekedy zahráme aj my.

Halo Online je postavené na engine z Halo 3 a ponúka multiplayer pre 4 až 16 hráčov a nájdeme v nej tradičné prvky online FPS hier, ako sú vylepšenia postáv, progress a triedy vojakov. Hra obsahuje exkluzívne mapy, vrátane jednej v Rusku. Na mapách sa nachádzájú rôzne zbrane vrátane raketometov. Zbrane žiaria konkrétnymi farbami podľa jej zamerania – zelená symbolizuje presnosť. Rovnako tak ako zbrane, aj štít má vlastnosti ako rýchlosť, odolnosť či obnovovanie energie. Každý class má k dispozícii maximálne 5 slotov, začínate len s dvomi.

Pretože však pôjde o multiplayerovku, nemôžete čakať žiadny storyline ani co-op misie. Namiesto nich tu budú rôzne herné režimy vrátane Team Slayer a Assassinations. Okrem režimov tu budú k dispozícii rôzne bonusové úlohy, ktoré vám môžu získavať XP. Otázna je podpora Achievementov a služby Xbox Live. Jediné čo vieme je, že Microsoft neplánuje vydať hru na Xbox. Hra môže byť preto dobrým úvodom pre PC-čkarov, aby sa zamerali aj na Xbox One a zaobstarali si tu Halo 5 alebo Master Chief kolekciu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *