HoloLens bude na E3!

Microsoft HoloLens

HoloLens by sa mali stať súčasťou ekosystému Xbox One a spoločnosť by mohla oznámiť bližšie detaily o tomto prepojení už na tohtoročnej E3. Microsoft totiž potvrdil, že spoločnosť bude prezentovať svoju rozšírenú realitu aj na najväčšej hernej výstave v súčasnosti a pravdepodobne tu odprezentuje aj prvé aplikácie a hry. Spoločnosť tiež oznámila, že HoloLens bude podporovať engine Unity, na ktorom budú bežať mnohé hry pre túto platformu. Hry budú samozrejme dostupné aj na iných zariadeniach, keďže všetky bežia na systéme Windows 10. Microsoft však naznačil, že HoloLens budú standalone produktom, ktorý nemusíte synchronizovať s vašim PC ani Xboxom. Naďalej sa ale objavuje špekulácia, že sa pripravujú dve verzie, jedna plnohodnotná a jedna ako doplnok.

„Holografy predstavujú úplne nový spôsob toho, ako tvoríme, spolupracujeme, robíme a hráme. Nemôžeme sa dočkať, až vám na E3 povieme a ukážeme viac,“ uviedla spoločnosť. Samotné HoloLens majú schopnosť mapovať prostredie, gestá, rozpoznávať hlas a nakoniec prispôsobujú herný svet tak, že hologramy sa môžu pripnúť napríklad na steny budov alebo budú umiestnené na konkrétnych miestach v reálnom svete. Vzhľadom k tomu, že zariadenie podporuje engine Unity, môžeme tu očakávať aj hry ako Ikea Simulator? Stavanie virtuálneho nábytku by mohlo byť zábavné, zvlášť keď vidíte, čo vám z neho môže vzniknúť pri hraní na počítači.

Ikea Simulator

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *