Pohľad na mesto Ventura Bay v novom Need for Speed

NFS

Nové Need for Speed je za rohom a my sme už mali možnosť testovať ho, vďaka čomu sme mali možnosť pozrieť sa do sveta Ventura Bay, čo je názov mesta, v ktorom sa odohráva najnovší diel legendárnej závodnej série. Mesto je inšpirované Kaliforniou, hlavne však Los Angeles a jeho blízkym okolím, čo dokazujú aj mrakodrapy, ktoré sú akousi dominantou Los Angeles. Fiktívne mesto Ventura Bay však nie je malé a celá lokalita je dostatočne veľká na to, aby bola rozdelená do niekoľkých častí. Práve na tie sa ideme teraz pozrieť.

Burnwood

V tejto štvrti začína celá hra. Je to váš domov, štvrť, v ktorej sa nachádza váš safehouse a v ktorej si kupujete svoje nové autá. Štvrť sa nachádza v blízkosti mrakodrapov, k nim sa však nedostanete. V tejto štvrti sa striedajú sklady s domami a firemnými budovami. Skrátka je na rozhraní priemyselnej štvrte a obchodnej štvrte a je to poznať. Rovnako tak sa tu nachádza malá oblasť Los Sol, v ktorej sa nachádza aj ikonický most Los Sol Bridge, inšpirovaný mostom 6th Street Viaduct.

NFS Burnwood in Ventura Bay

Crescent Mountains

Pretože sa Ventura Bay rozkladá v oblasti Kalifornie, je tu možnosť zajazdiť si v kopcoch, čím sa akosi vrátime do časov NFS Carbonu, ktorý priniesol adrenalínové závody v kaňone. A kaňon sa vrátil vo veľkolepej podobe aj sem. S nádherným výhľadom na celé mesto, strmými zákrutami a aj s priehradou, ktorá zásobuje pitnou vodou všetko živé v meste. Prezradím, že je tu aj kruhový objazd, na ktorom môžete skúšať svoje zručnosti.

NFS Crescent Mountains

Royal Park

Aj toto mesto potrebuje nejakú zeleň a preto sa tu nachádza štvrť Royal Park, avšak okrem množstva stromov tu nájdete aj slušný počet komerčných budov. Ale na druhú stranu, je tu oveľa viac rodinných domov a bytoviek, než podnikov. A nevadí to, zo štvrte máte pocit, že jazdíte po južnom LA a štvrtiach ako je Compton. V blízkosti sa nachádza aj štadión GHOST pomenovaný po tvorcoch nového NFS.

NFS Royal Park in Ventura Bay

South Port

Priemyselná štvrť, v ktorej sa budete učiť driftovať. A budú vám pri tom prekážať policajti. Je tu veľa strmých zákrut a všetky ulice tu majú taký geometrický tvar, čo je spôsobené skutočnosťou, že cesty tu sú využívané dennodenne (alebo noc čo noc?) na prevážanie nákladu a ropy. Tú má na starosti miestna rafinéria a náklad zas prichádza z prístavu San Pedro.

NFS South Port in Ventura Bay

El Rey

Ďalší kaňon, teraz položený na západ od mesta na samostatnom ostrove. Horské cesty tu sú ako stvorené pre driftovanie, dialnica pod horami je pre zmenu stvorená pre rýchlosť. A pokiaľ sa dostanete do policajnej naháňačky, môžete sa pokúsiť striasť zelených v miestnej lodenici, ktorú využívajú rybári.

NFS 2015 El Rey

Franklin Terrace

Nachádza sa na východ od oblasti El Rey, je však na rovnakom ostrove. Túto štvrť budete navštevovať pravidelne, čiastočne kvôli tomu, že sa tu zvykne pohybovať mnoho príbehových postáv. Aj by som vedel povedať kde, ale zas nechcem všetko vyspoilovať. Štvrť sa vyznačuje modernými stavbami a dostatočne širokými cestami na to, aby ste na nich vedeli rýchlo získať vedúce postavenie.

NFS Franklin Terrace

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *