Dočkáme sa Liberty City v GTA V?

GTA V Liberty City

Vrátime sa späť do Liberty City? Naša redakcia by nebola proti. A vyzerá to, že ani Rockstar, veď on sám povedal, že GTA Online zamieri v budúcnosti do nových lokalít a zdá sa, že prvou lokalitou bude práve replika New Yorku z GTA IV. Nemalo by však ísť len o preportovanú mapu, ale podľa youtubera MrBossFTW a leakera @TezFunz2 by malo ísť o mierne upravenú verziu, predsa len sa GTA V odohráva o 5 rokov neskôr a GTA Online…. dajme tomu že v tom istom čase. No každopádne, malo by ísť o viac ako ďalšiu multiplayerovú záležitosť a je možné, že pôjde predovšetkým o singleplayerové DLC. To, o ktorom sa vravelo ešte pred 2 rokmi a na ktorom sa zjavne prestalo pracovať, keďže Rockstar ryžoval na multiplayeri. Okrem Rockstaru dnes nikto nevie, o čom dané DLC bude, ale je možné aj to, že pôjde o port GTA IV na updatovanom engine ako náhradu za spätnú kompatibilitu a multiplayer, ktorý v IV už nikto nehrá.

Okrem toho dvojica prezradila, že nás čaká DLC-čko Lowriders Part II, ďalšie Vianoce s guľovačkou a zimnými eventmi (Tu by sa vážne hodil North Yankton) a že čerstvo vydané Business DLC bolo vo vývoji vlastne už od začiatku minulého roka, takže vlastne fakt, že na singleplayerové DLC čakáme už vyše roka, nie je až také prekvapenie. Samotné Liberty City by malo byť do GTA preportované z jedného hlavného dôvodu – Rockstar ho už má v RAGE engine a tak mu stačí len skopírovať dáta zo štyrky a naprogramovať hru tak, aby fungovala bez problémov.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *