EA pomaly končí s podporou Xbox 360

EA

Život predošlej generácie konzol sa blíži ku koncu a definitívny koniec nastane zrejme už tento rok, teda naznačuje tomu ponuka hier. Veď vyjde Mafia 3, Ghost Recon: Wildlands, Quantum Break, Mirror’s Edge Catalyst, The Division a kvadrilión ďalších hier, ktoré vyjdú len pre Xbox One a nie pre 360-tku. A že sa blíži koniec starých konzol, si myslí aj finančný riaditeľ EA, ktorý potvrdil, že spoločnosť sa začne menej venovať starým konzolám. Povedal však, že v prípade EA pôjde o pomalý odchod z platformy, predsa len poslednú hru pre PS2 vydali v roku 2013 alebo 2014. EA chce na starých konzolách udržovať predovšetkým športy ako je FIFA či NHL. Ako ale vieme, tak Legacy Edition hry sa hráčom veľmi nevyplatia, ak hrali predošlé diely. Prečo? O tom vám povieme viac tu: NHL 16 Legacy Edition: Skutečně stojí za těch 50 Euro?

EA chce sústrediť čoraz viac síl novým konzolám hlavne kvôli výkonnejšiemu hardvéru a lepšej grafike, čo môžete veľmi dobre vidieť na Star Wars Battlefront, hre, ktorá má naozaj dokonalú grafiku a zabaví. Rovnako tak nové Need for Speed, kde videá prechádzajú do gameplayu bez zbytočného čakania, to je vec, ktorú by ste na starej generácii dokázali len ťažko. Vo výsledku máme teda možnosť vychutnať si úplne nové zážitky, ale je k tomu treba nový hardvér, v našom prípade Xbox One. Star Wars a Need for Speed sú pritom len prvými hrami, ktoré symbolizujú odchod EA zo starej generácie konzol. V tomto roku nebude situácia inakšia a tak, necelé 3 roky od predstavenia Xbox One, nastal konečne ten správny čas na posun vpred. O to, čo robiť so svojimi starými hrami pre Xbox 360, sa nemusíte obávať, Xbox One je totiž spätne kompatibilný a aj keď dnes nie sú podporované všetky hry, ich zoznam sa postupne rozrastá. Viac o tom v článku – Týchto 104 hier z Xboxu 360 môžete hrať už aj na svojom Xbox One, ďalšie pribudnú časom.

via Gamezone

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *