Ubisoft: Ako jediní dokážeme vydávať open-worldové hry každý rok

Watch Dogs

Rockstar vydá hru raz za uhorský rok a každý je z toho akoby zmyslov zbavený. Naopak Ubisoft nás zásobuje open-worldovými hrami aj niekoľkokrát za rok a, no.. nie vždy sa to podarí dotiahnuť do konca. Ubisoft si ale myslí, že zásobovať nás každý rok novými hrami má svoj zmysel (hej má, len je treba zaručiť, že kvantita neprekoná kvalitu) a hlavne že je jediný, kto to dokáže. Pomáha mu v tom viac ako 9 000 zamestnancov, ktorí majú schopnosť každoročne prichádzať s novými nápadmi a dávať ich do hier, obzvlášť potom do open-worldových záležitostí ako je Assassin’s Creed, Far Cry alebo pripravovaný Ghost Recon Wildlands.

Ubisoft vraví, že open-worldové hry sú dôležité, pretože s najrýchlejšie rastúcou kategóriou. Nečudo, veď GTA miluje každý. V roku 2008 tvorili openworldy len 7% celého herného trhu, ale v roku 2015 to už bolo 33%. Čiže ak si to tak vezmeme, tak 1/3 dnešných hier sú tituly s otvoreným svetom. A Ubisoft je na čele tohto rastu. Za posledné tri fiškálne roky vydal 8 hier takéhoto charakteru. S výnimkou Warner Bros vydali všetky ostatné firmy len jednu open-worldovú hru. Iróniou je možno fakt, že ich hry sú mimoriadne populárne aj tento rok, kým AC Unity alebo Watch_Dogs zapadli prachom.

Ubisoft Open-World

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *