Ubisoft žiada kanaďanov o pomoc, nechce, aby ho odkúpili Francúzi

Ubisoft Revolta

Ubisoft čelí novej hrozbe. Teda aspoň podľa slov jeho riaditeľa, Yvesa Guillermota. Tomu sa nepáči dianie posledných dní, kedy francúzsky mediálny konglomerát Vivendi odkúpil 6,6% Ubisoftu a zvýšil tak šancu stať sa jeho vlastníkom. Ale to sa Ubisoftu vôbec nepáči a ten práve odštartoval svoj boj o nezávislosť. So správou totiž okrem Guillermota nie sú nadšení ani mnohí ďalší pracovníci, ktorí dúfajú v to, že Ubisoft ostane nezávislý.

„Našim cieľom bolo a vždy bude ostať nezávislý. To nám už 30 rokov umožňuje inovovať, riskovať a vytvárať milované série pre hráčov po celom svete. Ubisoft tiež vďaka tomu rástol do role lídra. Krok zo strany Vivendi je nežiadúci a nevítaný,“ tvrdí CEO v e-maili. „Budeme bojovať za udržanie našej nezávislosti. Nesmieme dopustiť, aby sa stal, že nás Vivendi alebo ktokoľvek iný bude rušiť pri plnení našich plánov. Našou najlepšou obranou je sústrediť sa na to, čo nám išlo doposiaľ – prinášať najoriginálnejšie a najpamätihodnotnejšie herné zážitky.“

Ubisoft má z určitej časti pravdu. Predsa len, firma potrebuje mať vo svojom vedení ľudí, ktorí rozumejú hernému priemyslu a neberú ho len ako dojnú kravu, čo by pri konglomeráte, akým je Vivendi, nebolo celkom isté. Veď pre zaujímavosť, ak vám príde Call of Duty stereotypné, možno za to môže fakt, že práve Vivendi jeden čas vlastnilo Activision. V tom čase vlastnilo až 61% akcií a Activision-Blizzardu sa podarilo dostať z tejto situácie len dva roky dozadu.

Ubisoft na svoju obranu žiada, aby kanadskí investori viac investovali do firmy, aby sa znížilo riziko, že začne patriť pod Vivendi. V súvislosti s tým už šéf firmy kontaktoval národnú vládu a aj zastúpenie Quebecu a dokonca sa už stretol s premiérom Kanady aj Quebecu ako takého.

Ubisoft Open-World

via VG247 (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *