Marec – Mesiac kníh, artbookov a recenzií

Marec 2016

Marec, mesiac kníh. Alebo v našom prípade mesiac manuálov, artbookov a recenzií. Tretí mesiac roka 2016 bude na hry celkom bohatý. Počas nasledujúcich štyroch týždňov môžeme očakávať viacero zaujímavých hier a časť z nich vychádza aj na Xbox One, takže naše peňaženky budú zase raz prechádzať ťažkým obdobím. No ale čo, veď sa stačí pozrieť do kalendára a vidíme, že to, čo čakáme, vyzerá prevažne zaujímavo. No veď posúďte sami.

Gears of War Ultimate Edition (Windows 10)

A začneme rovno tým, čo vyšlo. Už na samom začiatku mesiaca sa do Windows Store dostalo Gears of War Ultimate Edition, ktoré vyšlo ešte minulý rok na Xbox One. Remaster sa tak vydal po stopách originálu, ktorý vyšiel taktiež pre PC a využíval dnes už mŕtve GFWL. Ultimate edícia s podporou 4K rozlíšenia a brutálne vylepšenou grafikou pre zmenu využíva službu Xbox Live. Spolu s brutálnou grafikou však prišli aj brutálne požiadavky. Buďto sme my zaspali dobu alebo má hra naozaj premrštené požiadavky. Alebo niekto nevie optimalizovať hry. Pre zaujímavosť na hranice minimálnych požiadavok je 8GB RAM a 2GB grafika, čo je 8- a 16-krát viac oproti originálu.

Tom Clancy’s The Division (8.3.)

Už budúci týždeň vyjde asi najočakávanejšia next-gen hra, The Division. Ten bol oznámený už tri roky dozadu a len občasne sme o ňom dostávali informácie. Za tie roky sa však veľa nezmenilo. Dej je postavený na tom, že sa v New Yorku rozšíril vírus, ktorý ochromil celé mesto a vy ako člen prísne tajnej Divízie vstupujete do zakázanej oblasti, aby ste vyriešili záhadu – kto stojí za pandémiou a prečo ju spôsobil. Division vyzerá na zaujímavú third-person akciu s vysokokvalitnou grafikou, tak hádam nesklame.

Hitman: Intro Pack (11.3.)

O pár dní neskôr sa potom na obrazovky vráti najslávnejší nájomný zabijak, Agent 47. Tentoraz vychádza po epizódach a na úvod tu máme 15-eurový „Intro Pack“, ktorý ponúka intro a prvú kapitolu hry, ktorá sa odohráva v Paríži. Epizóda by mala byť celkom dlhá a aj keby nie, o zábavu je stále postarané vďaka dynamickým výzvam ako sú napríklad kontrakty. V nasledujúcich mesiacoch potom zavítame do Sapienzy a Marakeshu, kde agenta 47 čakajú ďalšie kontrakty. Celkovo by mali prvé tri lokality ponúkať 6 príbehových misií, 40 „signature“ kills a viac ako 800 kontraktov vďaka režimu Contracts. Plus teda pravidelne aktualizované eventy.

EA Sports UFC 2 (15.3.)

Dátum 15.3. majú vo svojich kalendároch zapísaní hlavne fanúšikovia športu. Je to totiž deň, kedy vychádza EA Sports UFC 2, v ktorom sa EA zamerala hlavne na opravu nedostatkov a problémov prvého dielu, ktoré podľa hráčov zahŕňali napríklad príliš ťažké boje na zemi. Sťažovali sa aj napríklad na nedostatok herných režimov, ale je tak trochu záhadou, čo vlastne chcú čakať od hry, kde je vašim jediným cieľom zložiť súpera na zem. Napriek tomu ale pribudlo do UFC 2 päť nových herných režimov po boku upravených herných mechanizmov a vylepšenej grafiky. Nechýba ani režim KO pre casual hráčov. Potešujúce je aj množstvo športovcov, za ktorých sa dá hrať – je ich viac ako 250 a v rámci predobjednávky ešte ľudia dostanú Basa Ruttena, Kazushiho Sakuraba a Mikea Tysona.

TrackMania Turbo (22.3.)

No a mesiac bude zavŕšený vydaním skvelej závodnej záležitosti, ktorá ponúka hráčom ohromné množstvo výzev. TrackMania Turbo zamieri na Xbox One už koncom mesiaca a bude to vlastne prvý diel, ktorý vyjde na Xbox. Turbo ponúka všetko dôležité, aby ponúkalo maximum zábavy. Teda obsahuje lokality z predošlých dielov plus jednu úplne novú a nechýba ani multiplayer alebo úplne nový generátor tratí, ktorý generuje trate automaticky. Už v základe ponúka kariéru s viac ako 200 závodmi, kde je podľa achievementov vašim cieľom získať zlatú medailu. A niektoré úlohy tu sú naozaj ťažké.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *