Codemasters kupuje tvorcov MotorStorm a DriveClubu

Dirt Rally

V hernom svete došlo k ďalšiemu odkúpeniu. Tentoraz Codemasters odkúpili štúdio Evolution Studios, ktorého meno Xboxerom zrejme veľa nehovorí. Je to totiž štúdio, ktoré robilo na jednom z launchových titulov pre PS4 (a ani to nebol launch titul, keďže najprv vydali len demo, a aj to s omeškaním). A síce išlo o hru #DRIVECLUB, závodný titul, ktorý chcel skrátiť čakanie na nové Gran Turismo. Zásadným rozdielom medzi týmito dvomi sériami bolo hlavne, že #DRIVECLUB staval na tímoch a point-to-point závodoch kdekoľvek vo svete, zatiaľ čo Gran Turismo je o okruhoch.

Samotná akvizícia sa považuje za jednu z najvýznamnejších a aj Codies to komentujú, že “spolu vytvárajú štúdio s najväčším portfóliom závodných hier na svete”. Na tomto výroku je veľa pravdy, konieckoncov hlavným ťahúňom Codemasters bolo po dlhé roky partnerstvo s Colinom McRae a po jeho smrti naďalej pokračovalo v sérii DiRT (najnovšie vyšlo DiRT Rally). Taktiež pracujú na sérii GRID (predtým Race Driver).

Evolution Studios stáli pre zmenu za #DRIVECLUB a tiež za sériou MotorStorm, čo bola zábavná arkáda. Ktovie, či sa Sony vzdalo aj tejto značky alebo ju prenechá na starosť iným tvorcom. Codemasters aj Evolution sa z novej spolupráce tešia (no hlavne Evolution, ktoré chcelo Sony zatvoriť a vývojárov prepustiť). Obzvlášť veľký dôvod na radosť má bývalý riaditeľ štúdia Evolution, Mick Hocking. Ten bol povýšený do role viceprezidenta vývoja v Codemasters a bude dohliadať na všetky štúdia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *