Need for Speed dostalo posledný update, pokračovanie vyjde budúci rok

Need for Speed

Minulý týždeň dostalo Need for Speed doposiaľ najväčší update, ktorý hru obohatil o Prestige eventy, SpeedListy a niekoľko ďalších noviniek, ktoré majú za úlohu oživiť multiplayer a rivalčenie medzi závodníkmi v tejto hre. V podstate sa dá povedať, že si tvorcovia nechali „To najlepšie na záver“, keďže Ghost Games na svojom webe povedali, že SpeedList update bol poslednou bezplatnou aktualizáciou pre Need for Speed. (Snáď to neznamená, že odteraz budú vychádzať platené DLC)

Zároveň oznámili, že pracujú na novej hre, ktorá bude predstavená budúci rok a je dosť pravdepodobné, že bude v ten istý rok aj vydaná. Povedali, že bude stavať na základoch súčasného NFS, ktoré vyšlo v novembri/listopadu 2015. To je zatiaľ všetko, čo o pripravovanom pokračovaní Need for Speed vieme. Na záver tvorcovia z Ghost Games zverejnili aktuálnu infografiku, ktorá sleduje, ako sa hra za pol roka vyvinula.

Pre zaujímavosť hráči získali 9,8 miliardy REP bodov, spravili 36 miliónov Pro Snapshotov, prešli via ako 10 miliónov Drag závodov a prekonali 52 miliónov eventov Eddie’s Challenge. Z toho sa dá vypočítať, že hru hralo takmer 3,5 milióna hráčov (na všetkých platformách) a až sa dostane do EA Access, tak sa toto číslo ešte zvýši. Ďalej hráči strávili 16 miliónov minút (viac ako 92 000 rokov) tuningovaním a minuli na to 2,5 bilióna herných peňazí. Najobľúbenejšími autami u Európskych hráčov sú BMW M4, BMW M2 a Ford Focus RS. V Brazílii je pre zmenu veľmi populárne BMW M3 z Most Wanted, ktoré je súčasťou deluxe edície.

Ghost Games sa budú naďalej starať o niektoré aspekty Need for Speed, ako napríklad bonusové odmeny v Dragoch, nové denné výzvy a možnosť odomknúť viac ako 150 nových polepov pre autá. Keď už sme pri polepoch, hráči zdieľali viac ako 700 000 kúskov, ktoré si stiahli viac ako 14 miliónov krát.

Need for Speed

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *