Vydavateľom sa páči EA Access, chcú ho rozšíriť

EA Access

Predstaviť službu EA Access je jedným z najlepších rozhodnutí v histórii Electronic Arts, ak nie jedným z najlepších v modernom hernom priemysle. Predplatná služba je totiž pomerne lacná a hráčom ponúka prístup k peckám ako Battlefield 4, Unravel alebo Star Wars Battlefront bez toho, aby si ich museli kupovať. Pravda, niektoré hry sa dajú hrať zadarmo len po obmedzenú dobu, čo znamená 10 hodín, ale väčšina hier sa dá hrať bez časového obmedzenia a nové tituly pribúdajú.

Služba však mala v biznise veľa odporcov. K nim patrilo aj Sony, ktoré bolo proti službe a aj to je zrejme dôvod, prečo je služba dostupná exkluzívne pre Xbox One a PC. Spočiatku voči nej mali námietky aj ostatní vydavatelia, ale karta sa obrátila a teraz viacerí veľkí vydavatelia túžia dostať svoj obsah do ponuky EA Access. „Pravidelne nám klopú na dvere ostatní vydavatelia, ktorí túžia stať sa súčasťou EA Access a Origin Access, pretože vidia hodnoty, ktoré tieto služby ponúkajú hráčom,“ tvrdí CEO EA, Andrew Wilson. Nepovedal, či spoločnosť začne s týmito vydavateľmi spolupracovať, ale je možné, že keby EA do služby pridala hry od iných vydavateľov, odrazilo by sa to na vyššej cene predplatného.

Alternatívou by bolo vytvoriť špeciálne predplatné, ktoré by sa mohlo volať EA Access+ a to by mohlo ponúkať možnosť hrať hry nielen od EA. Mimochodom, od 12.6. do 22.6. bude EA Access dostupný úplne zadarmo pre členov Xbox Live Gold.

EA Access

via DualShockers

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *