Microsoft odhalil najväčšiu novinku od predstavenia HoloLens!

HoloLens

Zatiaľ čo podaktorí sa pripravovali na prvé hudobné festivaly, Microsoft sa pripravuje na E3 a nie len na ňu. V e-maile, ktorý MS rozposlal členom Insider Programu, spoločnosť odhalila niekoľko zaujímavostí o platforme Windows Holographic, čo je vlastne také „srdce“ HoloLens.

Zjavne si aj Microsoft priznal, že HoloLens samé o sebe sú pomerne drahé a preto spoločnosť učinila krok, ktorý urýchli rozšírenie hologramov do sveta. Už čoskoro bude platforma Windows Holographic dostupná pre zariadenia rôznych tvarov a veľkostí, od virtuálnej reality až po holografické nástroje! HoloLens bude samozrejme vždy tým flagship zariadením, ale premietne sa to aj na jeho cene (veď už devkit stojí 3000$) a pretože Microsoft nechce, aby sa na hologramy zabudlo, tak sa teraz budú objavovať aj na ďalších zariadeniach, ku ktorým by mohlo patriť napríklad HTC Vive, keďže Microsoft spomína HTC ako jedného zo svojich partnerov.

Rozhodnutie to je naozaj potešujúce, keďže v redakcii sa nevieme dočkať na to, až sa bude dať táto zmiešaná realita vyskúšať. Veríme aj jej využitiu v gamingu a napríklad spojenie so službou Xbox Live by aj bolo logické, ak by sme chceli hrať nejaké holografické, multiplayerové hry. No a ktovie, ako by vyzeralo upozornenie na nový achievement!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *