Xbox One nakoniec nedostane TV DVR

Game DVR

Nahrávanie televízneho obsahu na Xboxe? Počuli sme o ňom už pred 4 rokmi a odvtedy sa nič nezmenilo. Microsoft síce vravel, že chce zabezpečiť, aby ľudia mohli na Xboxe nahrávať televízny obsah a mohli si ho spätne pozrieť, takže by nezmeškali žiadnu časť svojho obľúbeného seriálu, no MS sa napokon začal viac sústrediť na gaming a na funkciu TV DVR sa tak nejak pozabudlo. Alebo možno ani nie že pozabudlo, ale možno už bola zrušená.

„Po riadnom uvážení sme sa rozhodli pozastaviť vývoj funkcie DVR pre internetovú TV, aby sme sa mohli plne sústrediť na vypustenie nového zážitku a fanúšikmi požadovaných herných funkcií pre Xbox One a Windows 10,“ povedal Microsoft pre Verge, ktoré chcelo zistiť viac o nenaplnenom sľube Microsoftu zpred štyroch rokov. Na funkcií sa pritom pracovalo, veď MS najprv prezentoval funkciu v auguste/srpnu 2015, potom však povedal, že funkcia vyjde niekedy v roku 2016. No a teraz sa dozvedáme, že vlastne nevyjde vôbec.

Systém TV DVR mal fungovať celkom zaujímavo. Okrem toho, že si užívateľ mohol naplánovať, ktorý obsah sa má nahrávať, tak sa tento obsah dal následne sledovať na PC s Windows 10 alebo na mobiloch vďaka SmartGlass aplikácii. Tam sa už teraz dajú sledovať nahrané klipy z hier a v rovnakej sekcii mali byť zrejme aj nahrávky relácií. Špeciálne kvôli tomuto dokonca začal MS predávať digitálne TV tuner, ktorý mal Xboxu umožniť sledovať internetovú televíziu. Nuž, nie je to prvá ani posledná zmena, ktorá sa udiala v plánoch Microsoftu o Xboxe.

Xbox TV

via The Verge

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *