VIDEO: Prvý unboxing Xbox One S

Xbox One Unboxing

Xbox One S bol predstavený už tento týždeň, ale na jeho vydanie si ešte chvíľu počkáme, keďže sa nový Xbox One začne predávať až v auguste/srpnu. Ak ste ale nedočkaví a ste ochotní pokaziť si prekvapenie, tak si môžete už teraz pozrieť prvý unboxing Xboxu One S priamo na E3 2016, kde konzolu rozbalil aj samotný Microsoft. Unboxing zároveň ukazuje niekoľko zaujímavostí, ktoré na nás čakajú o dva mesiace, až sa k nám konzola dostane.

Napríklad sme sa dozvedeli, že Microsoft pracoval na novom Xboxe takmer tri roky, čiže ho začal vyrábať zhruba v čase vydania prvého modelu. Microsoft chcel, aby bola konzola čo najmenšia a technologický pokrok umožnil, že dizajnéri mohli zmenšiť konzolu až o 40%, vďaka čomu je teraz dokonca menšia, než Xbox 360 Slim. Konektory teraz zaberajú prakticky celú zadnú časť Xboxu. Nájdeme tu nový napájací konektor, takže káble z pôvodnej verzie nebudú pasovať. ALE vyzerá to, že bude pasovať kábel od PS3, keďže sa zrejme využíva ten. Rozhodne zaujímavou informáciou je, že hoci je Xbox plastový, konzola má unibody telo, skoro ako dnešné telefóny. Podľa dizajnéra bol preto vývoj celkom náročný.

Xbox One S

Medzi novinky potom patrí zbavenie sa senzorových tlačidiel: Či je to tlačidlo na vysunutie DVD alebo na zapnutie konzoly, sú to fyzické tlačidlá, ktoré musíte stlačiť. Konzole to síce uberá na modernosti, ale zato sa už nestane, že vám ho mamka omylom zapne pri utieraní prachu. Podľa videa sa zrejme zmenila aj farba tlačidla po zapnutí. To je teraz zrejme modré, ale môže to byť len chyba kamery. Ako to s tým tlačidlom bude, uvidíme až po zahájení predaja.

Ešte by som sa vrátil k zadnej strane: Vidíme tu dva HDMI porty (takže Xbox neprichádza o televízne funkcie), dva USB 3.0 porty, IR Out, Optical Audio a Ethernet kábel. Kinect port tu chýba, a prečo tomu tak je, to sme si vysvetlili v článku R.I.P. Kinect. Ten sa k Xboxu síce dá pripojiť, ale je treba na to mať redukciu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *