Vo Windows Store si už môžete predobjednať prvé Play Anywhere tituly

Gears of War 4 Windows 10

Microsoft opäť aktualizoval svoj Obchod a priniesol zmenu, na ktorú sme čakali. Pribudli sem prvé hry z programu Xbox Play Anywhere a teraz si ich už môžete aj predobjednať.

Doteraz totiž Microsoft vo svojom Store neprezentoval funkciu Xbox Play Anywhere. Keď sa vám aj podarilo nájsť nejakú hru, napríklad Forzu Horizon 3, tak svietila informácia, že ide o hru pre Xbox One ale nikde neboli žiadne zmienky o Windows 10. Teraz sa to už zmenilo a keď si pozriete stránku hry, uvidíte jednak dostupnosť pre obe platformy a jednak tu je logo programu Xbox Play Anywhere (XPA). Zároveň pribudol priestor pre hardvérové požiadavky u týchto hier, ale väčšinou zýva prázdnotou.

Vďaka tejto zmene si už môžete vo Windows Store predobjednať prvé tri hry, ktoré sú dostupné hneď v niekoľkých edíciách. Teda, platí to len v prípade Gears of War 4 a Forzy Horizon 3. Tou treťou hrou, ktorá vyjde len v jednej edícii, je ReCore, ktorý vychádza už o dva týždne.

ReCore

Toto je launch titul programu Xbox Play Anywhere. Ide o hru, ktorá bola predstavená ešte minulý rok na E3, ale bližšie sa jej začal venovať Microsoft len pred pár mesiacmi. ReCore sa odohráva v postapokalyptickom svete, v ktorom moc nad ľudstvom prevzali roboti. Lenže nie všetci sú zlí a práve vás doprevádza partia dobrých robotov, ktorí vám verne slúžia a pomáhajú v plnení questov. Obzvlášť ikonický je potom váš robotický pes.

Minimálne požiadavky:
Intel Core i5-4460 (2.7GHz), 8GB RAM, 2GB GeForce GTX 660 / Radeon R7

Odporúčané požiadavky:
Intel Core i5-4590 (2.9GHz), 16GB RAM, 4GB GeForce GTX 970 / Radeon R9

ReCore
ReCore
Developer: Xbox Game Studios
Price: Free

Gears of War 4

Gears sme už na tejto generácii hardvéru mali, ale bol to remaster prvého dielu, ktorý zhodou náhod tiež vyšiel pre počítač. Teraz však vychádza plnohodnotné pokračovanie, Gears of War 4. Hra sa odohráva 30 rokov po pôvodnej trilógii a hlavnou postavou je Marcusov syn JD Fenix. Ten je spolu so svojimi priateľmi na úteku pred novou hrozbou a tyraniou, v ktorú sa za tie roky zmenila COG. Predobjednávkovým bonusom k hre je balíček „Brothers to the End“ Elite Gear Pack.

Predobjednať sa dá aj Ultimate Edition, ktorej súčasťou je aj Season Pass. Ten zabezpečí prístup ku všetkým mapám, kedykoľvek, bez nutnosti čakať, až budú na rade. Všetky bonusové mapy totiž budú vydané zadarmo, ale ich dostupnosť sa bude meniť každý mesiac.

Gears of War 4 - Pre-Order
Gears of War 4 - Pre-Order

Forza Horizon 3

Čakali sme na ňu a je inakšia, než sme si mysleli. Odohráva sa v Austrálii, ale príbeh začíname na samom vrchole. Už nie ste len začínajúci účastník festivalu, ktorý sa ide vyšvihnúť hore. Ste jeho organizátor a je vašou úlohou postarať sa o to, že práve tento váš festival bude najlepší, ktorý kedy Austrália zažila. Samozrejmosťou je rôznorodý otvorený svet a veľké množstvo rôznych áut, medzi ktorými teraz nájdeme aj buggy.

Okrem štandardnej edície je dostupná aj Deluxe a Ultimate edícia. Prvá menovaná ponúka navyše VIP balíček a sadu Motorsport All-Stars Pack. No a druhá menovaná k tomu všetkému pridáva aj Car Pass, čo je vlastne season pass prinášajúci desiatku nových áut každý mesiac.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *