Launch tituly pre Xbox One Scorpio pobežia v natívnom 4K rozlíšení

Xbox One Scorpio

Microsoft mal možnosť opäť prehovoriť o svojom pripravovanom projekte Scorpio a ako inak, aj pri tejto príležitosti sa zameral na vysoký výkon. Spoločnosť v novom rozhovore potvrdila, že všetky hry, ktoré sú vyvíjané pre Xbox One Scorpio, pobežia v natívnom 4K rozlíšení.

Microsoft tak reaguje hlavne na PlayStation 4 Pro, ktorá síce umožňuje hrať hry v 4K rozlíšení, ale len s pomocou upscalingu. Iba máloktorá hra totiž dokáže využiť výkon PS4 Pro tak, aby bežala v 3840 x 2160. Príkladom je The Last of Us: Remastered, ktorý je ale vlastne remastrom hry z PS3. Ostatné hry preň pobežia v 1440p rozlíšení, ktoré je následne upscalované na dvojnásobok. To je v podstate daň za nízku cenu 400€.

Naopak Microsoft označuje Project Scorpio za prémiový hardvér a to sa odrazí aj na cene, ktorá bude o niečo vyššia. Zrejme 500, 550€ za základný model (2TB?). Konzola však ponúka 6TFlop/s grafického výkonu, operačnú pamäť s priepustnosťou 320GB/s (hovorí sa o 12GB RAM) a výkonnejší procesor. Ten by si mal naďalej ponechať svojich 8 jadier, zvýši sa však jeho frekvencia a aj architektúra. Naďalej však pôjde o procesor AMD, čo umožní predávať konzolu za nižšiu cenu.

Výkonnostné vychytávky projektu Scorpio chce Microsoft plne prezentovať hneď s niekoľkými „launch“ titulmi, ktoré však budú plne hrateľné aj na Xbox One a Xbox One S. „U všetkých hier, ktoré vyjdú v čase projektu Scorpio, zabezpečujeme renderovanie v natívnom 4K,“ povedala Shannon Loftis z Microsoft Studios. Výkon konzoly však nebude obmedzený len na renderovanie v 4K, vývojári budú môcť využiť výkon podľa svojich potrieb. Napríklad na dosiahnutie vyššej grafickej kvality pri 1080p rozlíšení. Teda budú mať podobnú slobodu výberu ako pri PS4 Pro, kde napríklad Rise of the Tomb Raider ponúkne tri režimy – 1080p 30fps s vyššími detailami, 1080p 60fps alebo 4K 30fps (upscalované).

via Gamespot

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *