HITMAN Episode 5: Colorado – Skladačka do seba začína zapadať… (Recenzia)

HITMAN Episode 5 Colorado Recenzia

Pokiaľ existuje firma, ktorá miluje konšpiračné teórie, tak je to určite Square Enix. Inak by si zrejme človek ani nevedel vysvetliť, prečo sa hneď v dvoch sériách spomínajú ilumináti, respektíve vyššia moc. HITMAN: Episode 5 nie je výnimkou. V piatej epizóde získame veľa kľúčových informácií ohľadom príbehu.

Aj preto bude recenzovanie tejto epizódy možno o niečo ťažšie, keďže sa v nej chcem vyvarovať spoilerom. Veľmi prekvapivé zistenia na vás čakajú v záverečnom videu, ale aj krátko pred ním – na konci misie. Čo sa týka samotnej misie, tak narozdiel od predošlých, kde ste vyložene plnili kontrakty na objednávku, tu idete na vlastnú misiu, v ktorej sa musíte zbaviť štyroch osôb a pokúsite sa zistiť, kto je ten záhadný rusák a čo je to tá Providence, s ktorou sme sa stretli v predošlých epizódach.

Hitman Colorado

Stopy vás zavedú na zdanlivo nepodstatnú farmu v Colorade, USA. Niečo na nej však smrdí a zrovna hnoj to nie je. Farma bola premenená v tréningový kemp pre istú súkromnú armádu. Jej členmi sú rôzne osoby, napríklad hackeri, vojaci, ale aj Interpol. Misiu tak začínate hlboko za nepriateľskou líniou, už pri štarte vás mapka poteší slovami Hostile Area. Je to len taký indikátor, že by ste mali čo najskôr nájsť vhodné maskovanie. Ľahké to nie je a mne osobne to vyšlo na tretí pokus. Ak sa vám pošťastí, tak sa vám to podarí už na prvý pokus.

Vzhľadom k prekvapivej náročnosti tejto misie sa ani nečudujem, že som ju dokončil len za pomoci niekoľkých reloadov. Okrem toho, že vás bude veľa ľudí podozrievať a musíte byť naozaj obratný, tak by ste sa mali naučiť pravidlá na tejto pôde. Ani neviete ako a zrazu vám hra píše, že ste v nepovolenej oblasti a mali by ste z nej čo najskôr odísť, prípadne nájsť iný vchod. Veľakrát tu budete musieť využiť stealth techniku, ktorú ste v predošlých epizódach veľmi nevyužívali.

HITMAN Apple Watch Blueprint Easter Egg

Inak ak ide o mapu, tak sa jedná o stredne veľkú mapu, ktorá by celkovou rozlohou odpovedala asi hotelu Himmapan vo štvrtej epizóde, Bangkok. Rozhodne sa nedá povedať, že by dobiehala Sapienzu alebo obrovský Marrakesh, no stále ponúka dostatočne veľa priestoru na to, aby ste splnili svoju úlohu čo najlepšie. Aj keď teda vám to umelá inteligencia poriadne sťaží, keďže všetko, čo je na mape s vami, je vlastne vojenská sila. Keďže ide o farmu, tak tu nájdeme dokonca aj rôznu techniku, ktorú viete využiť pre odlákanie pozornosti nepriateľov. Alebo na ich ukrytie, hoci ide o brutálnejšie riešenia ako napríklad balič na seno. Ten viete aj zapnúť, ale to je už pre morbídnejšie povahy.

Zároveň tu nájdeme menej príležitostí (Opportunity) než v predošlých dieloch. Boli rozdelené medzi štyri obete a už pri prvom gameplayi dokončíte väčšinu z nich. Ako achievement hunter teda budete mať kolekciu nových achievementov celkom rýchlo hotovú. Na jednu stranu nedostatok príležitostí a výzev zamrzí, na druhú stranu ide o epizódu, ktorá je orientovaná viac príbehovo ako challengovo. A ak by vám to vadilo, tak máte stále k dispozícii Escalation Mode, kde sa vám postupne zvyšuje obtiažnosť misie a pridávajú sa rôzne komplikácie. Poznáte to z predošlých epizód, ale v tejto je to okorenené vyššou obtiažnosťou celého level designu.

HITMAN: Colorado

Celkový verdikt

7/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *