Čo sa stane, keď pripojíte USB Killer do úplne nového Xbox One S a PS4 Pro?

xbox-one-s-ps4-pro-usb-killer

Nasledujúci článok zabolí zrejme nejedného konzolistu. Popravde, aj nás. YouTuber EverythingApplePro vydal už dávnejšie pár videí, ktoré ukazujú, ako dokáže vecička menom USB Killer zničiť rôzne zariadenia, ku ktorým ich pripojíte.

Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide, USB Killer je prístroj, ktorý vyzerá ako bežný USB kľúč, ktorý môžete pripojiť do USB portu zariadenia. Avšak, v jeho vnútri sa nenachádza žiaden užitočný hardvér, ale elektrický obvod navrhnutý tak, aby v momente spálil obvody vo vašom počítači alebo inom zariadení. Plus je normálne dostupný (avšak jeho použitie je možné klasifikovať ako ničenie cudzieho majetku a teda trestný čin) a tak by bolo dobré prestať brať pohodené USB kľúče. Na druhú stranu, toto zariadenie je na trhu už nejaký čas, no Xbox One S aj PS4 Pro vyšli len nedávno. Stihli teda výrobcovia vymyslieť nejakú prepäťovú ochranu, aby sa miesto konzoly zničil maximálne tak USB port?

Ako môžete vidieť na videu nižšie, tak PlayStation 4 Pro môže mať takýto mechanizmus na dvojici predných USB portov, avšak zadná strana je nechránená a pripojenie USB killeru instantne zničí konzolu. Pri Xbox One S to je presne naopak. Nechránený je predný port, avšak pripojenie k niektorému zo zadných portov by Xbox mohol potenciálne prežiť. No neodporúčame to skúšať, keďže nechete prísť o 300-eurovú alebo drahšiu konzolu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Kódy farieb píše:

    Blbosť na Ntu….autor článku verí videu. Chlapík na videu má mimo záber parťáka, ktorý obidve konzoly odpojí od elektrickej siete a týpek tam hrá divadielko s odpájaním a pripájaním napájacieho kábla. ???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *