Project Scorpio je next-gen konzola, tvrdí tvorca populárnej Xbox exkluzivity

Xbox Scorpio

Môžeme pokladať Project Scorpio za nástupcu Xbox One alebo je to súčasť jednej rodiny? Asi najpresnejšie sa o tom vyjadril Phil Spencer pred rokom, keď povedal, že Xbox končí s generáciami, ako sme ich poznali.

Chyták je hlavne v tom, že Microsoft prestúpil na počítačovú x86 architektúru a do budúcna ju už v podstate ani nemusí meniť. To zároveň znamená, že nemusí riešiť ani spätnú kompatibilitu, pretože novší hardvér je kompatibilný so staršími hrami. V podstate tak Microsoft naozaj zabil konzolové generácie, ako ich poznáme, a skôr vytvára ekosystém, v ktorom novšia konzola jednoducho utiahne hry vo vyššej kvalite.

Vzhľadom k výkonu si však tvorca Xboxovej exkluzivity Ori and the Blind Forest myslí niečo iné. Vraví, že Scorpio je jednoducho next-gen konzola a nie upgrade na štýl PS4 Pro. Project Scorpio tak môžeme pokladať za Xbox Two, no prechod nebude až taký bolestivý ako pri prechode z Xbox 360 na Xbox One. Scorpio má totiž výhodu v tom, že si naň prenášate celú svoju knižnicu hier. “No pretože v tom majú ľudia na NeoGAF-e nezrovnalosti, Microsoft by mal trochu zapracovať na tom, aby verejnosť vedela, že Scorpio nie je len polovičný upgrade (akým je PS4 Pro…), ale plnohodnotná next-gen mašina kompatibilná so všetkými vašimi hrami,” píše na fóre v reakcii na zmäteného užívateľa.

via NeoGAF

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *