Path of Exile vyjde aj na Xbox One, dokonca už tento rok

Path of Exile

Keď Path of Exile vyšlo poprvýkrát na PC, mnohí si okamžite všimli veľkých podobností s Diablom. Hry sú si v mnohom podobné, no narozdiel od Blizzardu si tvorcovia neúčtujú ani cent vopred. Hra je Free-2-Play.

Podobne na tom bude aj jej nová, čerstvo ohlásená verzia pre Xbox One. Mimochodom, zdá sa, že to bude konzolová exkluzivita! Štúdio Grinding Gear Games chce zopakovať svoj úspech aj na našich konzolách a tak plánuje priniesť skutočne kompletný zážitok. Verzia pre Xbox One bude totiž obsahovať aj obsah expanzie 3.0.0 a Act Five. Fakt, že dostaneme to najčerstvejšie, určite poteší. Hra by pritom mala vyjsť v rovnakom čase ako update na PC.

Čo sa už potom týka hracej skúsenosti, aj tam Path of Exile trochu okukalo Diablo. Autori uznali, že RPG tohto štýlu nie sú určené pre controller a preto sa bude Xbox One verzia trochu líšiť. Jednak v ovládaní a jednak tam budú zmeny v rozhraní. Zároveň to však znamená, že xboxeri budú hrať na iných serveroch než PC-čkári. To ide trochu proti vízii Xbox Play Anywhere, ale pri takejto hre to nevadí.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *