Nintendo Classic Mini je megahit, za krátky čas predalo 1,5 milióna kusov

Nintendo Classic Mini

Nintendo Classic Mini je nepochybne jedným z najväčších prekvapení minulého roka. Či už kvôli nečakanému ohláseniu alebo kvôli tomu, ako rýchlo sa vypredala. Celosvetovo totiž obchody hlásili červenú len pol hodinu po zahájení predaja a situácia sa vyvinula tak, že na ďalšie kusy bolo treba čakať mesiac.

No aj napriek obmedzenej dostupnosti možno povedať, že konzola je veľký úspech. Aj napriek komplikáciám, ktoré spôsobili, že sa konzola vlastne nedala nikde kúpiť, tak predala 1,5 milióna kusov. To je skutočne veľký úspech a pre zaujímavosť, predaje len za prvé dva-tri mesiace dosiahli takmer polovicu toho, čo dosiahli predaje Wii U v Európe za celú jeho existenciu. Takže je vidieť, že vydať retro konzolu nebol celkom odveci krok a naopak, vydať konzolu s legendárnymi hrami ako Super Mario Bros alebo Legend of Zelda môže byť celkom lukratívny biznis. Nintendo sa však nehodlá uspokojiť len s 1,5 miliónmi a konzolu plánuje vyrábať aj naďalej a dokonca plánujú zvýšiť produkciu.

NES Classic Mini

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár