Activision si priznal, že Infinite Warfare bol fail a vyvíja historické Call of Duty

Call of Duty Vietnam

Activision si už konečne priznal, že Infinite Warfare nestálo za veľa a že je čas zmeniť stratégiu. Pri oznámení finančných výsledkov firma povedala, že Call of Duty čakajú obrovské zmeny, ku ktorým ho dokopal vlastne Battlefield.

CEO Activisionu Thomas Tippl o najnovšom Call of Duty povedal, že išlo o vysokokvalitnú, inovatívnu hru a v kombinácii s Modern Warfare Remastered išlo o obrovskú hodnotu a rozmanitosť zážitkov. Skonštatoval však, že predaje nedosahovali očakávania a je jasné, že časť ich fanúšikov jednoducho nemá záujem o zasadenie hry do vesmíru. “Mali sme štúdio, ktoré bolo odhodlané uberať sa týmto smerom a aj keď sme videli riziká, veríme, že je dôležité brať do úvahy predstavy našich štúdií pri rozhodovaní o tom, čo vyvíjať,” povedal Tippl investorom.

Call of Duty 2016

 

Zároveň potvrdil, že Call of Duty na rok 2017 vyvíja štúdio Sledgehammer Games, ktoré sa má vrátiť k základom série. “V roku 2017 Activision vráti Call of Duty späť k začiatkom a stredobodom pozornosti bude opäť tradičná bitka. To je to, na čo sa naša komunita hráčov a Sledgehammer Games tešia. Minulý rok sme nedokázali vybalancovať hru. Infinite Warfare malo tonu skvelých inovácií v gameplayi, ktoré mnohí naši fanúšikovia milujú, ale zároveň bola zasadená do prostredia, ktoré nevyhovovalo všetkým. Dobrá správa je, že v roku 2017 prinesieme dokonalo vybalancovanú hru so skvelými inováciami, ale aj tradičnými bojmi, ktoré budú fanúšikovia milovať,” vyhlásil šéf Activisionu.

Tippl tiež povedal, že vývoj projektu začal pred dvomi rokmi a teda tvorcovia majú dokopy tri roky na jeho zdokonalenie. K predstaveniu hry by malo dôjsť už čoskoro, v nasledujúcich mesiacoch. Pravdepodobne to bude ešte E3 a ako už býva zvykom, informácie budú leaknuté predbežne. Minulý rok nebol výnimkou, vtedy sme sa predčasne dozvedeli informácie o remastri Modern Warfare, ako aj o novom Call of Duty: Infinite Warfare. Tohtoročné CoD by malo byť zrejme len jedno, ale vráti nás pravdepodobne do Vietnamu.

Call of Duty Vietnam

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *