Špekulácie hovoria, že Nintendo Switch môže obdržať 4K podporu

Nintendo Switch FIFA 18

Reddit je zaujímavé miesto, kam si vývojári zvyknú odkladať tajné pracovné informácie. Takto sme sa dozvedeli o Red Dead Redemption 2, historickom Call of Duty a tiež sme získali nejaké informácie o Nintendo Switch. Ani dnes tomu nie je inak a opäť tu máme zaujímavý leak.

Podľa neho to vyzerá, že Nintendo už pripravuje nástupcu alebo upgrade kit pre Nintendo Switch. Nie je to celkom jasné, pretože Nintendo by si jednak vykopalo vlastný hrob, keby krátko po uvedení Switchu uviedlo na trh jeho vylepšenú verziu a už aktuálna konzola je pripravená na potenciálne upgrady do budúcnosti. V princípe však špekulácia hovorí, že Nintendo pracuje na niečom, čo podporuje 4K a navýši výkon pri Full HD. Teda niečo ako PlayStation 4 Pro, len v réžii Nintenda. Dôveryhodnosť tomu dodáva aj fakt, že nás tento rok čaká Xbox Project Scorpio.

Leaker vo svojej správe píše, že tajomná verzia obsahuje 8GB RAM, má väčší procesor a zrejme disponuje grafikou Pascal, súdiac podľa rozmerov. Rozmermi sa približuje čipu GP106, ktorý poháňa grafiku GeForce GTX 1060. Celkovo je toto zariadenie väčšie, ťažšie než klasický Switch, a je z neho cítiť, že zatiaľ nie je určené pre verejnosť. Vraj to má byť devkit, no je záhadou, prečo má už grafiku s podporou 4K rozlíšenia. Zaujímavé je dokonca, že tento model nepotrebuje dock, stačí ho pripojiť k telke pomocou HDMI káblu.

via WWG.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár