Microsoft oznámil hrateľné reklamy pre aplikácie z Windows Store

Try Before You Buy

Čo dnes už patrí k bezplatným aplikáciám na iPhone a Androide, sú reklamy počas používania. Windows bol v tomto ohľade asi posledná platforma, ktorá reklamy v appkách nemala, ale to sa už čoskoro zmení. Na druhú stranu, Microsoft to kvalitatívne posunie na úplne nový level.

Jeho novinkou sú tzv. Playable Ads, čiže hrateľné reklamy, ktoré nás majú oboznámiť s propagovaným produktom. Keď sa taká reklama aktivuje, budete mať pred sebou asi 3-minútové demo hry/aplikácie, ktorú si môžete prakticky vyskúšať a zahrať. Čiže ak je to reklama na Minecraft, vygeneruje sa vám svet a vy sa v ňom môžete tri minúty hrať. Ak ste spokojní, aplikácia vám ponúkne po 3 minútach možnosť stiahnuť si ju. Interaktívne reklamy v podaní Windows Store budú totiž streamované zo serverov MS a do počítača si netreba nič sťahovať.

Skvelé je to už len z princípu, že niektorí vývojári konečne pochopia, že o ten debilný Mobile Strike proste nemáme záujem. Ten využíva klasické reklamy, ktoré proste pozastavia aplikáciu a presunú nás do Windows Store s okamžitou žiadosťou o inštaláciu. Proste cancer. Microsoft vidí v takýchto reklamách veľký potenciál už len preto, že u ľudí, ktorí si aplikáciu vyskúšajú a sú s ňou spokojní, je väčšia šanca, že ju budú používať naďalej. Plus, že ju budú používať oveľa dlhšie než len niekto, kto si stiahol appku pre jej popis.

Len doplním, že táto služba sa týka len Windows 10, nie Xbox One.

Microsoft Playable Ads

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár