ARM Windows má prvých stúpencov, KS-PRO

Khiron-Sigma KS-PRO

Nedávno oznámená platforma Windows on ARM má svojich prvých stúpencov. Videli sme už zopár konceptov, ktoré chcú preniesť plnohodnotný Windows 10 na mobilný hardvér, no tento je zatiaľ najambicióznejší. Hlavne preto, lebo dokáže rozbehnúť Photoshop.

To sľubuje firma Khiron-Sigma, ktorá chce na uskutočnenie svojej vízie vyzbierať 300 000 dolárov cez Indiegogo. A čo môžeme od ich projektu očakávať? Zariadenie označené ako KS-PRO má ponúknuť Snapdragon 835 v kombinácii s 8GB RAM a 128GB úložiskom (a podporou microSD). Ďalej má prístroj na zadnej strane ponúknuť 12-megapixelový fotoaparát s clonou f/1.7, čiže rovnaký fotoaparát, aký nájdeme na Galaxy S7 edge.

Khiron-Sigma KS-Pro

Celé to bude mať aj fyzickú, vyklapaciu QWERTY klávesnicu a 10 307 mAh batériu, s ktorou zariadenie môže vydržať až 12 hodín používania. No a čo displej? S ním sa tvorcovia naozaj nepárali. Bude to zahnutý, 8.2-palcový Super AMOLED s rozlíšením 2560 x 1440 bodov, čo je momentálne druhé najvyššie mobilné rozlíšenie na svete. Respektíve tretie, pokiaľ nepočítame experimentálny 4K displej na Xperii. Ten však prevažnú väčšinu času trávi renderovaním 1080p obrazu. Displej u KS-PRO je pokrytý sklíčkom Gorilla Glass 3, rám je pre zmenu zo zliatiny horčíka.

Zariadeniu potom samozrejme nechýbajú bezdrôtové štandardy, no ani podpora klasických vecí ako je dvojica USB-C, jedno USB 3.1 Gen I a narozdiel od iPhonu ponúkne aj 3,5mm jack. Zvuk si však vychutnáme aj zo stereo reproduktorov, ktoré sa firme do zariadenia podarili natlačiť. Pekným bonusom je aj joystick, ktorý poznáme z ThinkPadov. No bude to aj trochu ťažké a veľké, váha je 640 gramov a na šírku má prístroj 24,6 cm.

 

Khiron-Sigma má tiež v príprave herne orientovaný model KS-Play, ktorý má byť zameraný na PC hry a Steam (streamovanie?).

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár