Windows Store čoskoro umožní inštalovať hry a aplikácie na Xbox One na diaľku

Windows Store icon

Prepájanie Xboxu a Windows pokračuje a najnovší prídavok zaiste poteší každého, kto si chce stiahnuť hru alebo aplikáciu do konzoly bez toho, aby ju musel zapínať. Skrátka, spraviť to na diaľku.

S mobilnou SmartGlass aplikáciou sa to dá už nejaký čas, no najnovšie táto vychytávka dorazila aj do Windows 10. Konkrétne do novej verzie Windows Store pre prvú vlnu insiderov. Odteraz, keď navštívite v Store nejakú stránku s hrou či aplikáciou, okrem tlačidiel Install (Launch) a Share uvidíte aj nové tlačidlo Install on Xbox One. Skrátka si teraz môžete nechať nainštalovať softvér do konzoly bez toho, aby ste ju museli zapínať, čo je skvelé ak ste napríklad v práci alebo v škole a zrovna ste narazili na skvelú ponuku. Napríklad vás zaujalo niečo v Deals with Gold. Má to však jeden háčik: funguje to len pri UWP aplikáciách, ktoré sú dostupné pre PC aj Xbox One.

Windows Store Install on Xbox One

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár