Hráči na Windows už môžu mapovať tlačidlá na Xbox Wireless ovládačoch

Mapovanie tlačidiel bolo až doteraz dostupné výhradne pre Xbox One. S najnovšou aktualizáciou aplikácie Xbox Accessories pre Windows 10 však užívatelia získali túto možnosť aj na PC.

Možnosť mapovania ovládaču ocenia napríklad hráči, ktorí boli zvyknutí predtým na DualShock od PlayStationu. Tam sa tlačidlo (X) nachádza dole, v pozícii nášho (A), a naše (X) je pre zmenu naľavo, v pozícii štvorca. Kvôli tomu sa môže občas stať, že hráči stlačia nesprávne tlačidlo a spravia tak úplne inú akciu. V hrách, kde je vyžadovaný stealth, to môže mať občas fatálne následky na celý priebeh akcie.

Nezostalo to však len pri možnosti mapovania tlačidiel. Microsoft sem preniesol aj ďalšie možnosti prispôsobenia, vrátane možnosti vymeniť úlohu analógových páčok, možnosť invertovať Y osu na každom z analógov, prehodenie triggerov (podľa dominantnej ruky) alebo zapnutie a vypnutie vibrácií. Jednoducho, je to skvelá možnosť, ako hráčom spohodlniť hranie s controllerom aj na PC. A rozhodne je to spôsob, ako uchrániť hráčov od neoficiálneho softvéru, s ktorým by mohlo dôjsť k poškodeniu ovládača.

Xbox Accessories Windows 10 App Update

via WindowsCentral

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *