2K Games môže oznámiť koniec Evolve ešte tento týždeň

Evolve Koniec

Hráči sa za poslednú dobu popálili na mnohých prehypovaných hrách. Hype okolo For Honor opadol po pár dňoch, pri No Man’s Sky za pár minút. Exemplárnym príkladom je však multiplayerovka Evolve od 2K.

Bola to jedna z launch hier pre súčasné konzoly a hype train okolo nej pomohli vybudovať médiá, ktoré spravili z komára somára. Koncept, kedy štvorica hráčov naháňa jednu veľkú príšeru (iného hráča so silou za štyroch) bola zaujímavá, no rozhodne to nebol orgasm. A už vôbec to nevyzeralo ako hra, ktorá by mala mať rating 11/10. Skrátka bolo vidieť, že hype train bol umelo vybudovaný a že Evolve je vlastne celkom obyčajná hra. No a keď hra vyšla, potom to začalo.

Tu hráči zistili, že sa nechali uniesť hyperlatívmi a že titul vlastne nie je až taký zábavný, ako sa hovorilo. Mapy boli priveľké, hra repetitívna a nezachránili to ani predražené DLC s kreatúrami, ktoré boli v princípe rovnaké. Z kolosu sa stal kolosálny fail. A ani sa nečudujeme, že hra prudko klesla na popularite. Na počítači minulý rok prešla na Free-2-Play model a bola pomenovaná ako Evolve: Stage 2. Ani to reputáciu hry nezachránilo a 2K povedala, že končí s ďalšou podporou titulu. Rozhodla sa tiež, že servery ponechá v dohľadnej budúcnosti zapnuté.

Tejto budúcnosti je ale zjavne koniec. Viacerí xboxeri si totiž všimli, že hra, ktorú dostali vo februári/únoru zadarmo v rámci Deals with Gold, im zmizla z ponuka Ready to Install. Vzhľadom k zlej reputácii hry, k prechodu na F2P model na počítači a oznámeniu o funkčnost v dohľadnej dobe, môžeme skonštatovať jediné: Je koniec. V redakcii očakávame, že 2K ho oznámi v priebehu tohto týždňa.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *