2K vypína servery Evolve

Koniec Evolve
Jedna z najprehypovanejších hier tejto generácie, Evolve, definitívne končí. 2K iba krátko pred tohtoročnou E3 konferenciou oznamuje plány na najbližšie mesiace, ktoré budú pre túto hru posledné.

2K Games v novej správe potvrdili, že 3. septembra/září 2018 budú vypnuté dedikované servery, čím sa značne ochromí funkcionalita hry. Po tomto dátume prestane fungovať prakticky akákoľvek pokročilá online funkcionalita, ako Ranked multiplayer, tabuľky, hráčske profily, obchod, novinky a odznaky. Súčasne bude kompletne vypnutá free-2-play verzia hry pre PC, pomenovaná Evolve Stage 2, ktorá je prakticky závislá na dedikovaných serveroch.

Už 2. júla/července dôjde k stiahnutiu mikrotransakcií z predaja, takže Gold a Silver kľúče po tomto dni nebude možné dokupovať. Všetku virtuálnu menu, ktorú si hráči kúpili, môžu hráči spotrebovať do 3. septembra/září na nakupovanie príšer, lovcov a skinov. Všetko, čo si hráči zakúpili prostredníctvom mikrotransakcií, budú mať aj naďalej k dispozícii. Hre sa totiž aj po vypnutí serverov zachová peer-2-peer multiplayer. Hráči si tak budú môcť zahrať medzi sebou a to prakticky vždy, pokým majú aktívny Xbox Live.

A aké veci sa teda zachovajú po vypnutí serverov? Hráči môžu naďalej využívať funkciu Party na vytváranie vlastných hier, režimy Quick Play (Hunt, Nest, Rescue, Defend, Arena), Evacuation, ako aj singleplayer (Evacuation, Quick Play, Custom) proti AI. Zachová sa login k My2K a prístup ku zakúpenému DLC obsahu.

Hráči, ktorí si kúpili Evolve na PC, môžu naďalej pristupovať k „legacy“ verzii hry. Stačí, aby vo svojej Steam knižnici zvolili hru a v záložke Betas nechali nainštalovať legacyevolve – The Original Evolve Product.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    Ako EA si asi málo koledovala posledný čas. Ďakujem pekne EA, naserte si. Budem sa vám vyhýbať čo len to pojde.

Pridaj komentár