Sedem hier, ktoré priniesol tento týždeň na Xbox One

Narcosis

Je za nami druhý májový týždeň a nielen, že sa nám vonku opeknelo. Ja som si natiahol sval na nohe, takže sa mi zle chodí, zato sa mi lepšie sedí pred notebookom a píše content na web. Pekne to tento týždeň vyzeralo aj v ponuke Xbox Store a dostali sme 7 úplne nových hier. Zhodou náhod toľko, koľko je dní v týždni.

NBA Playgrounds (9.5.2017)

Tento týždeň sme otvorili športovo. Ako viete ako. Prvou hrou týždňa bola arkáda NBA Playgrounds. Narozdiel od svojho seriózneho bratranca od 2K, je titul od Saber Interactive oddychovkou. Užijete si ju s lokálnym multiplayerom pre štyroch hráčov alebo aj online. Aby vývojári poukázali na arkádové orientovanie sa NBA Playgrounds, hra má patričnú animovanú grafiku, akú sme si užívali v tituloch Xbox Live Arcade na Xboxe 360. Od perfekcie ju delí len nemožnosť používania Avatarov v hre.

NBA Playgrounds
NBA Playgrounds
Developer: Mad Dog Games, LLC
Price: Free

Narcosis (10.5.2017)

Už o deň neskôr sa boj o víťazstvo na ihrisku zmenil v boj o prežitie v hlbinách oceánu. Vyšla Xbox One konzolová exkluzivita Narcosis, ktorá je vlastne survival hororom odohrávajúcim sa v netradičnom prostredí. Svoju púť začínate ako člen výskumného tímu (klišé?) v podmorskom laboratóriu (no dobre, tak nie až tak moc klišé). Boj o prežitie začína, keď tu dôjde k vážnej nehode, kvôli ktorej ste uveznený tam dolu v hlbinách mora. Máte málo svetla a ešte menej vecí, ktoré vám môžu pomôcť prežiť. Tiež narazíte na veci, ktoré vám môžu priviesť infarkt. No infarkt nie je to, čo vás pripraví o život. Čo vás tu môže skutočne zabiť, je nedostatok kyslíka.

Narcosis
Narcosis
Developer: Honor Code, Inc.
Price: USD$23.98

BUTCHER (10.5.2017)

Ešte v ten istý deň vyšiel pravý opak survivalu. Žáner, ktorý by som pomenoval Zachráň sa, kto môžeš!. Butcher je totiž najkrvavejší titul tohto týždňa. Jeho autor chcel vzdať poctu DOOM-u a vytvoril k nemu 2D pixel-artovú alternatívu. V princípe je tu teda ohrozené všetko, čo sa k vám priblíži na 100 metrov. Muhehe. K tomu, hlavná postava nie je človek ale kyborg, ktorý nepozná Asimovove zákony a je naprogramovaný vraždiť všetko, čo uvidí.

BUTCHER
BUTCHER
Developer: Crunching Koalas
Price: 9,99 €

Lethal League (10.5.2017)

So slovíčkami, ktoré tak nejak súvisia s vraždením, sa hrá aj Lethal League. V tomto prípade sa autori inšpirovali Mortal Kombatom, Tekkenom, Street Fighterom, Killer Instinctom a vlastne všetkými tými typickými bjojovkami. Ibaže toto je bojovka pre štyroch a hráte za postavy v komiksovej grafike, kým MK a ďalšie hore menované si razia cestu k realistickej grafike. Lethal League má tiež hiphopový soundtrack.

Lethal League
Lethal League
Developer: Team Reptile
Price: 14,61 €

Human: Fall Flat (12.5.2017)

Toto je Bob. Bob nemá najpokročilejšiu grafiku. Bob zato ovláda fyziku a s jej pomocou rieši rôzne puzzle. Buď ako Bob.

Human Fall Flat
Human Fall Flat
Developer: Curve Games
Price: Free

Elliot Quest (12.5.2017)

Máme tu jednu 8-bitovku. Svojim spracovaním trochu pripomína starého Prince of Persia a príbehom pre zmenu Mrázika. Hlavná postava Elliot sa mení na démona a musí precestovať svet plný nástrah, aby našiel liečivo a vrátil sa do normálneho života.

Elliot Quest
Elliot Quest
Developer: PlayEveryWare
Price: 14,99 €

Demon’s Crystals (12.5.2017)

A zakončíme to strielačkou slash diablovkou. V Demon’s Crystals sa chopíte role jedného z démonov Urican, ktorí sa v tejto arkádovej strielačke vrhnú do boja proti posadnutej horde ľudí. Zároveň okrem zabíjania nepriateľských hôrd je treba zbierať kryštály života, bez ktorých by Urican nemohli žiť – sú na nich prakticky závislí a využívajú ich na zbrane a powerupy, s ktorými chcú obnoviť na svete mier. Aj keď teda veľmi neobvyklým spôsobom.

Demon's Crystals
Demon's Crystals
Developer: Badland Games
Price: USD$4.99

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *