Microsoft potvrdil podporu klávesnice a myši v hrách na Xbox One, má to ale jeden háčik

Xbox One S Mouse Keyboard

Plánované sa stalo skutočnosťou. Microsoft na svojej Build 2017 konferencii oznámil niekoľko noviniek týkajúcich sa Xbox One a periférií. A zároveň oznámil tú, o ktorej už dlho hovoril: podporu klávesnice a myši.

Microsoft chce totiž vývojárom aj hráčom priniesť väčšiu slobodu výberu pri ovládaní hier. Pri hrách ako je Halo Wars 2 alebo Cities: Skylines to má svoje využitie. Pri hrách typu Battlefield by to hráčom s controllermi prinieslo určité znevýhodnenia. Preto Microsoft spravil určité obmedzenia v tom, ako a kde sa bude dať využívať klávesnica.

Klávesnica sa bude dať používať iba v hrách, ktoré vyšli z programu Xbox Live Creators Program. Tento je určený pre vývojárov, ktorí nemajú veľa peňazí, zato chcú svoje hry vydať pre čo najširšie spektrum platforiem. Nezávislí vývojári sa môžu do tohto programu prihlásiť bezplatne, pričom ich hry budú mať obmedzenú Xbox Live funkcionalitu. Napríklad nebudú mať achievementy ani multiplayer. Pôjde teda zväčša o indie tituly, textovky a tak.

Otázna je však podpora myši. Inžinier z Microsoftu, James Yarrow povedal, že myš je veľmi náročná a spočiatku bude Xbox podporovať len veľmi malé množstvo myší. Časom by však mohli fungovať aj ďalšie typy. Každopádne je super, že sa klávesnica a myš obmedzila len na vybrané low-cost tituly a prípadné výnimky typu Halo Wars.

Halo Wars 2 PC Play Anywhere Box

via VG247

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *