VIDEO: Takto vzniká Cuphead

Cuphead

Cuphead nie je zrovna najrealistickejšia FPS, svojou grafikou však exceluje. Hra dokonale imituje prvé kreslené rozprávky a pokiaľ by človek nevedel, že ide o hru, ľahko by si ju s jednou pomýlil.

Cuphead môže za svoj perfektný grafický vizuál vďačiť tvorcom. Tí sa totiž rozhodli, že sa priblížia k animákom najbližšie, ako sa len dá. Preto, zatiaľ čo väčšina hier využíva 3D grafiku, tu sa stretávame s ručne kreslenou animácioumaľovanými pozadiami. A tým nemáme na mysli len prácu v Photoshope.

Ten poslúžil na digitalizáciu a vyfarbenie postavičiek. V skutočnosti totiž autori všetky pohyby postáv nakreslili ručne na papier. Každý jeden snímok pohybu tak musel byť ručne nakreslený, digitalizovaný a vyfarbený + obohatený o identické odtiene. Keď si to tak človek porovná s inými titulmi, tak tu mi napadá len jedno: wau!

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *