Cuphead vyšiel na iPhone, niekto ho totiž ukradol

Cuphead
O sile Xbox-exkluzívnych značiek by sa dalo polemizovať. Hovorí sa, že tituly na Xbox nie sú až také výrazné. Vec sa má ale skôr tak, že kým PlayStation ponúka viac vysokoprofilových značiek, Xbox sa orientuje aj na ambiciózne indie tituly ako PUBG.

Jedným z takých titulov je však aj Cuphead. Plošinovka, ktorá získala ocenenie za najpôsobivejší vizuál roka, totiž vyšla len na Xbox One a PC. A prekvapivo aj na iPhone, o čom nevedeli ani samotní vývojári. Ako sa totiž ukázalo, niekto preportoval Cuphead na iPhone a iPad a dokonca sa mu podarilo rafinovane obísť schvaľovací proces App Storu. Neznámy páchateľ sa totiž rozhodol skopírovať všetko do posledného detailu.

V konečnom dôsledku sa tak v ponuke App Store objavila hra Cuphead, vydaná štúdiom StudioMDHR Entertainment Inc., iba za cenu 5 dolárov. Aby to vyzeralo maximálne dôveryhodne, autor skopíroval aj oficiálny popis hry, takže podvod bol vrcholne rafinovaný. Hra by možno dokonca existovala v App Store naďalej, nebyť toho, že si ju všimnú médiá a tie sa opýtajú štúdia, či vydalo Cuphead na iPhone a keď už, tak prečo o tom nikomu nepovedalo. A práve tu sa zistilo, že išlo o podvod. Len krátko na to Apple hru zmazal z App Storu a pravdepodobne bude v najbližších dňoch vracať peniaze zákazníkom.

via DualShockers

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Martinedo píše:

    Tipka by mali zamestnať ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *