Stardew Valley ponúkne multiplayer, vyvinúť ho bol tvrdý oriešok

Stardew Valley

Napriek svojej pixel-artovej grafike a feelingu starého GameBoya je Stardew Valley populárnou farmárskou RPG. Už onedlho sa nová farmárska klasika rozšíri multiplayer.

Stardew Valley bola pôvodne navrhnutá ako singleplayerová hra, v ktorej zdedíte farmu po starom otcovi a preto odchádzate z rušného veľkomesta na vidiek, kde sa pokúsite čím skôr zblížiť s miestnym obyvateľstvom. Čiže okrem toho, že plníte úlohy na svojej farme, tak sem-tam pomôžete niektorému susedovi. V neposlednom rade ste mohli s niektorými obyvateľmi mesta začať chodiť a prípadne si ich aj vziať. To všetko v singleplayeri.

Hra však onedlho prinesie multiplayer. Ten bude fungovať výhradne online a umožní hrať až 4 hráčom naraz v jednom meste. Pozvaní hráči nebudú obmedzovaní a až na pár vecí budú mať prakticky rovnaké možnosti ako hlavný hráč hry. Čiže môžu plniť questy, starať sa o svoju farmu a zvieratá, chytať ryby, zúčastňovať sa dedinských zábav (festivalov) a v neposlednom rade sa budú môcť oženiť. Dokonca nielen s NPC, ale aj s ostatnými hráčmi. Admin bude mať pre zmenu možnosť organizovať aktivity.

Za zmienku rozhodne stojí, že vývoj multiplayeru bol tvrdý oriešok. Vývojári podľa vlastných slov museli prepísať takmer 15 000 riadkov zdrojového kódu hry, len aby sa podarilo zabezpečiť synchronizáciu hier a teda aby sa podarilo rozbehnúť MP v Stardew Valley. Dôvodom je samozrejme to, že hra bola od samého začiatku vyvíjaná ako singleplayerovka a MP je len bonus, ktorý tam pôvodne ani nemal byť. Začiatkom roka 2018 by mal vyjsť na PC, neskôr dorazí aj na Xbox One.

Základná verzia hry sa dá stiahnuť digitálne cez Xbox Store. Vo fyzickej podobe je však dostupná zberateľská edícia, ktorá obsahuje kreslenú mapu (plagát), soundtrack na CD a príručku s ručne kreslenými prílohami.

Stardew Valley Collector's Edition

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *