Vývojár Stardew Valley láka na novú hru

Stardew Valley
Farmársky indie titul Stardew Valley konečne vyšiel na všetky sľubované platformy a tak je na mieste, že sa chcú jeho vývojári posunúť ďalej. Vlastne, v tomto prípade len 1 vývojár, ktorý venoval vývoju hry 4,5 roka.

Vývojár Eric „ConcernedApe“ Barone na Reddite potvrdil, že sa bude o svoju prvú hru starať čo najdlhšie, formou patchov a tak ďalej, zároveň však bude pracovať na novom titule. V ňom už chce uplatniť 100% svojich nápadov a nechce sa opierať o cudzie koncepty. Bude to teda iné oproti Stardew Valley, pri ktorom sa priamo inšpiroval sériou Harvest Moon, s rozdielom v grafike a dostupnosti na jednotlivé platformy. Grafika v tejto uznávanej oddychovke je pixel-artová, ako môžete vidieť na screenshote nižšie.

Stardew Valley hovorí príbeh o tom, ako zdedíte farmu na vidieku a rozhodnete sa sem utiecť od ruchu veľkomesta. Zakrátko začnete spoznávať jeho obyvateľov a môžete plniť questy, baviť sa s obyvateľmi a dokonca uzatvárať manželstvá. Hra má tiež funkčný kalendárový systém, podľa ktorého sa prispôsobuje – napríklad, niekedy vás budú obyvatelia pozývať na festivaly.

via Slashgear

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    taký settlers na xboxoneX v 4k by sekol

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *