Na Xbox One dorazili prvé hry z Xbox Live Creators Programu

Microsoft už pred časom na vývojárskej konferencii GDC 2017 priblížil vývojárom službu, s ktorou môžu svoje hry publikovať na Xbox ešte rýchlejšie. Predstavil Xbox Live Creators Program, ktorý umožní tým najmenším štúdiám okamžite vydávať hry na Xbox One, hoci s menšími obmedzeniami.

Tituly, ktoré sú zapojené do tohto programu, nemajú multiplayer a ani achievementy. Je to vlastne taký spôsob, ako vývojárom umožniť vydať svoju prvú hru na Xbox, aby sa naučili optimalizovať na túto platformu a prípadne časom priniesli ďalšie tituly s plnohodnotnou podporou Xbox Live.

Prvé hry z tohto programu už sú dostupné na Xbox One, avšak len pre ľudí zapojených do Xbox Insider Programu. Tu sa už dnes nachádza zopár hier, ktoré si môžu stiahnuť členovia Alpha Ringu, teda ľudí v prvej vlne testovania nových funkcií. Sú to tí, ktorí zároveň nesú najväčšie riziko (ne)funkčnosti.

Medzi hrami možno nájsť aj Solitaire HD, čo je taká fajn náhrada za chýbajúci Solitaire od Microsoftu. Ten je dnes dostupný len na Windows 10, iOS a Android, so synchronizáciou uložených pozícií a podporou Xbox Live. Creators Program je tiež miestom, nad ktorým má Microsoft voľnejšiu ruku. Kým v programe ID@Xbox musia dodržovať vývojári právne podmienky a mať bližší vzťah s Microsoftom, XLCP je v podstate taký „Google Play“.

Xbox Live Creators Collection

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *