Microsoft ukončí indie službu pre Xbox 360

Xbox Live Indie Games

Microsoft síce plánuje podporovať kľúčové služby Xboxu 360 naďalej, no nie všetky majú také šťastie. Spätná kompatibilita s podporou multiplayeru si plní svoju úlohu na jednotku, avšak konzola Xbox 360 začne strácať prístup k niektorým službám.

Microsoft totiž oznámil, že v septembri/září ukončí službu Xbox Live Indie Games, ktorá vznikla v roku 2006. Išlo pritom o platformu, ktorú mohli používať nezávislí vývojári na vydávanie svojich hier na Xbox 360 bez väčších komplikácií. V rámci tohto programu tiež Microsoft sprístupnil vývojárom nástroje potrebné na vývoj hier pre predošlú generáciu Xboxu. Cez program sa dostalo na Xbox 360 až 2250 nezávislých hier (v roku 2012).

Program už má ale nástupcov – ID@Xbox a Xbox Creators Program pre Xbox One. Cez tento program majú hráči k dispozícii hry ako napríklad Slime Rancher, Astroneer, We Happy Few, ARK: Survival Evolved alebo ďalšie. Microsoft však neoznámil, čo sa bude diať ďalej s indie hrami pre Xbox 360. Medzi ne patrili aj známe veci ako Astroman, Dead Pixel alebo I Made A Game with Zombies in It!.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *