Shadowrun Anthology môže byť prvou Xbox One X exkluzivitou

Shadowrun

Microsoft už skôr vravel, že chystá nejaké zatiaľ nepredstavené exkluzivity pre Xbox a vyzerá to, že jedna z nich práve uzrela svetlo sveta. A dokonca to vyzerá, že bude vyvíjaná exkluzívne pre Xbox One X.

Jednať by sa malo o novú hru zo série Shadowrun, ktorá má skutočne zaujímavú históriu. Prvé tri diely sa volali úplne rovnako, autori sa dokonca ani nezunovali jednotlivé diely očíslovať. Práva na značku neskôr získal Microsoft a jeho FASA Studio vyvinulo ďalší reboot, ktorý vyšiel exkluzívne pre Xbox 360 a Windows Vista s podporou cross-platform multiplayeru. Odvtedy si značka prešla rôznymi zmenami, v konečnom dôsledku sa ale opäť vracia do rúk Microsoftu.

Začínajúce práce na titule potvrdil zakladateľ Team Dragonpunk, Daniel Connery. V rozhovore pre Gaming Ground povedal, že v súčasnosti chcú získať povolenie od Microsoftu, ktorý značku vlastní, a vyvinúť titul exkluzívne pre Xbox One X. Podľa neho má ísť o nextgen hru a autori chcú sa zamerať výhradne na výkon novej konzoly, nie sa obmedzovať slabším výkonom dnešných modelov – One S a One.

Súčasný koncept nesie označenie Shadowrun Anthology a má sa jednať o akčnú (MMO) RPG. Čo sa RPG elementov týka, tak tu sa tvorcovia chcú inšpirovať staršími hrami Mass Effect, multiplayerová časť by si pre zmenu mala brať inšpiráciu z Destiny.

Príbehová kampaň má prerozprávať príbeh niektorej z predošlých hier a je len na Microsofte, ktorý diel sa bude prerábať pre nový Xbox. Takisto je len na ňom, či dá projektu zelenú. Dúfame však, že sa Microsoft poučí z predošlých chýb a že titul nezruší, bola by totiž škoda, keby Xbox prišiel o takto ambiciózny projekt. Okrem kampane má totiž ponúknuť aj režim New Campaigns, s novými misiami od fanúšikov (modderov) a vývojárov, ako aj režim Mods, ktorý umožní hrať s modmi.

via WCCFTech

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *