Halo Wars 2 čaká úchvatný grafický upgrade pre Xbox One X, odpovedá high-end PC

Halo Wars 2 4K HDR Xbox One X

Hráči Halo Wars 2 sa majú na čo tešiť. Okrem plánovanej podpory klávesnice a myši aj na Xboxe totiž hru čaká úchvatný grafický upgrade pre Xbox One X.

Xbox One X totiž poskytuje vývojárom z Creative Assembly dostatočne veľa výkonu na to, aby hra vyzerala rovnako ako na PC. Vlastne, na high-endovom PC. Na najvyšších detailoch. A aby toho nebolo málo, beží v natívnom 4K rozlíšení. Pri tom, že sa jedná o stratégiu, prináša štvornásobne viac pixelov výrazný posun v grafike oproti štandardnému Full HD rozlíšeniu. Hry, ako je táto, totiž zobrazujú množstvo objektov z pohľadu z vrchu a platí, že čím viac pixelov môže hra využiť, tým lepší bude výsledok.

Hra má však ešte zopár nedostatkov, ktoré vývojári musia napraviť. Napríklad absentuje nasvetlenie pri niektorých vozidlách a objektoch v prostredí, inde pre zmenu pribudli nové vizuálne zmeny. Ale to sú veci, ktoré ešte vývojári v nasledujúcich týždňoch doladia. Horšie to bude možno s cutscénami. Súčasná verzia totiž využíva komprimované 1080p, ktoré vyzerá neuveriteľne zle, keď si už oči zvyknú na 4K.

Pretože je hra zaťažená na CPU, bola obmedzená len na 30fps s adaptívnou V-Sync podporou, aby sa predišlo screen tearingu. Digital Foundry tiež vytklo absentujúcu podporu pre klávesnicu a myš, teda niečo, bez čoho si vieme strategické tituly len ťažko predstaviť. Na druhú stranu, je v príprave.

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár