Microsoft oznámil Minecraft pre New Nintendo 3DS

Minecraft for New Nintendo 3DS

Keď už Minecraft vyšiel na (nie veľmi úspešnú) PS Vitu, celkom veľa ľudí sa pýtalo, či Minecraft niekedy vyjde na jeho priameho konkurenta – New Nintendo 3DS.

Zvedavci sa konečne dočkali a Minecraft je odteraz dostupný na stiahnutie cez Nintendo eShop. Kvôli výkonnejšiemu hardvéru však podporuje len New 3DS, New 3DS XLNew 2DS XL. Z technického hľadiska má táto verzia veľmi blízko k staršej mobilnej verzii Pocket Edition 0.15.4 a podporuje svety s rozmermi maximálne 2016x2016x128. Tvorcovia ocenili prítomnosť druhého displeja, ktorý si nájde využitie ako inventár, crafting table alebo mapa.

Nateraz sa hráči musia uskromniť so singleplayerom, avšak v príprave je aj online multiplayer. Nevyzerá to ale, že by sa táto verzia mohla niekedy stať súčasťou Better Together updatu, ale nikdy nehovor nikdy. Hráčov však poteší prítomnosť piatich skin packov a dvoch texture packov priamo v balení. Hra je už teraz dostupná na stiahnutie v Japonsku a Amerike, onedlho dorazí do Európy.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    Teraz keby nintendo na oplátku pustilo nejakého mária 64, alebo zeldu na XBOXONEX, to by bol šok pre sonykreténov. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *