Gearbox prestáva podporovať Battleborn

Battleborn

Gearbox si s jeho minuloročnou multiplayerovkou Battleborn vybral skutočne zlý čas na vydanie. Gearbox totiž použil rovnaký recept ako Overwatch a snažil sa ho predbehnúť skorším vydaním. Bol to zlý krok, svet totiž čakal na Overwatch.

Vo výsledku sa Overwatch hravo prebojoval na top pozíciu a dnes, keď vyjde hra podobného štýlu, už je okamžite označovaná ako „priemerný Overwatch klon“. Podobne sa začal označovať aj skôr vydaný Battleborn, ktorý kvôli svojmu komerčnému neúspechu prešiel na free-2-play model.

Autori dúfali, že to situáciu s hrou zachráni, v skutočnosti to ale hre pomohlo len na pár týždňov. V súvislosti s tým tak Gearbox oznámil, že jesenný update, ktorý vychádza asi rok a pol po vydaní hry, je posledným a tvorcovia už nemajú s hrou žiadne ďalšie plány. Chcú sa miesto toho sústrediť na vývoj novej vysoko očakávanej hry, ktorou je zrejme Borderlands 3. Naznačujú tomu nielen slová tvorcov, ale aj skutočnosť, že rozlúčkový patch do Battleborn prinesie outfity inšpirované práve touto sériou.

via Gearbox

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Borderlands 3 jsou rozhodně lepší volbou. V téhle kategorii nemají konkurenci- po stránce hratelnosti, designu, humoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *